Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 5 września 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.383.2022.6.ICZ
- Czy w ramach zawartej umowy Wnioskodawca będzie podatnikiem VAT. - Co będzie podstawą opodatkowania transakcji SRK. Czy rozliczenie transakcji SRK, podlega zwolnieniu od podatku od towarów i usług.?
Interpretacja indywidualna – stanowisko w zakresie pytań oznaczonych nr 1 i 2 jest prawidłowe, w zakresie pytania oznaczonego nr 3 jest nieprawidłowe.
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług w zakresie:
-czy w ramach zawartej umowy Wnioskodawca będzie podatnikiem VAT (pytanie nr 1) – jest prawidłowe;
-co będzie podstawą opodatkowania transakcji SRK? (pytanie nr 2) – jest prawidłowe;
-czy rozliczenie transakcji SRK, podlega zwolnieniu od podatku od towarów i usług (pytanie nr 3) – jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
25 maja 2022 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w kwestii:
-czy w ramach zawartej umowy Wnioskodawca będzie podatnikiem VAT;
-co będzie podstawą opodatkowania transakcji SRK;
-czy rozliczenie transakcji SRK, podlega zwolnieniu od podatku od towarów i usług.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 8 sierpnia 2022 r.
Treść wniosku jest następująca:
Wnioskodawca jest podmiotem posiadającym siedzibę na terytorium RP, zarejestrowanym jako podatnik VAT zwolniony, podlegający opodatkowaniu od całości swoich dochodów na terytorium Polski - zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1800, z późn. zm., dalej: „CIT”).
Wnioskodawca jest przedsiębiorstwem profesjonalnie zajmującym się m.in. zabezpieczaniem i przejmowaniem ryzyka kredytowego, dochodzeniem wierzytelności działając w imieniu własnym lub na zlecenie.
Wnioskodawca działa w imieniu własnym w sytuacjach, w których nabył dochodzone wierzytelności w ramach realizacji umowy sprzedaży, zamiany, darowizny lub innej umowy zobowiązującej do przeniesienia wierzytelności na Wnioskodawcę. Wnioskodawca dopuszcza także możliwość zbycia uprzednio nabytych wierzytelności.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right