Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2-1.4011.203.2022.5.MT

Aport przedsiębiorstwa - działalności w zakresie dzierżawy nieruchomości.

Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe

Szanowna Pani,

stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych:

jest prawidłowe w zakresie uznania, że przedmiotem Aportu będzie przedsiębiorstwo;

jest prawidłowe w zakresie stwierdzenia, że sytuacja wniesienia przedsiębiorstwa aportem do spółki jest objęta przepisem art. 21 ust. 1 pkt 109 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych;

jest nieprawidłowe w zakresie, w jakim dla oceny skutków podatkowych aportu powołuje się Pani na art. 21 ust. 1 pkt 109 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2021 r.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

22 marca 2022 r. wpłynął Pani wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych i podatku od towarów i usług. Uzupełniła Pani jego braki pismami z 30 czerwca 2022 r. i 22 lipca 2022 r. – w odpowiedzi na wezwania. Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca jest przedsiębiorcą prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą X. (dalej również jako: „Firma”). Wnioskodawca prowadzi działalność w zakresie naprawy i konserwacji maszyn (PKD 33.12.Z) oraz sprzedaży hurtowej odpadów i złomu (PKD 46.77.Z), zaś w praktyce jest to działalność polegająca na składowaniu, przetwarzaniu, recyklingu i transporcie odpadów, w tym w szczególności metalowych.

Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem VAT oraz posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 w zw. z ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1128 ze zm.; dalej: „ustawa PIT”).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00