Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 25 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.389.2022.1.DK
W zakresie wyłączenia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług wniesienia wyodrębnionej, zorganizowanej części przedsiębiorstwa Spółki w formie aportu do nowopowstałej spółki komandytowej
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
27 maja 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 25 maja 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług wniesienia wyodrębnionej, zorganizowanej części przedsiębiorstwa Spółki w formie aportu do nowopowstałej spółki komandytowej. Uzupełnili go Państwo pismem z 19 lipca 2022 r. (data wpływu 21 lipca 2022 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Państwa Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „S.” Spółka Jawna (dalej: „Spółka”) została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym w dniu 21 sierpnia 2009 r. Przedmiotem Państwa działalności gospodarczej jest przede wszystkim sprzedaż detaliczna mebli, sprzętu oświetleniowego i innych artykułów użytku domowego. Sprzedaż jest prowadzona w dwóch sklepach (galeriach) z meblami – tj. w K. oraz w P.
Są to sklepy mogące funkcjonować niezależnie od siebie, dysponując nieruchomościami, ruchomościami, pracownikami i kadrą kierowniczą.
Jesteście Państwo zarejestrowani jako czynny podatnik podatku VAT. Działalność gospodarcza w zakresie sprzedaży mebli, sprzętu oświetleniowego i artykułów użytku domowego jest prowadzona w formie Spółki od 2009 r., a początki tej działalności sięgają lat 80 ubiegłego wieku.
W niniejszej części zostaną opisane wspólnie 2 zdarzenia przyszłe – tj. 1. wniesienie zorganizowanej części przedsiębiorstwa w formie aportu do nowopowstałej spółki komandytowej (dot. sklepu w K.) oraz 2. wniesienie zorganizowanej części przedsiębiorstwa w formie aportu do innej, nowopowstałej spółki komandytowej (dot. sklepu w P.).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right