Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 4 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4011.369.2022.2.JS

W zakresie skutków podatkowych zbycia nieruchomości.

Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe

Szanowna Pani,

stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest nieprawidłowe w odniesieniu do wydatków poniesionych na zakup kostki brukowej (utwardzenie terenu wokół domu) oraz prawidłowe w pozostałej części.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

14 kwietnia 2022 r. wpłynął Pani wniosek z 12 kwietnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zbycia nieruchomości.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawczyni w 2018 r. sprzedała nieruchomość, którą odziedziczyła po babci. Nie minęło 5 lat od czasu nabycia, więc w 2019 r. złożyła PIT-39, w którym wykazała kwotę dochodu zwolnionego. Wnioskodawczyni kwotę dochodu zwolnionego wyliczyła m.in. na podstawie rat kredytu hipotecznego, który spłaca wraz z mężem. Wnioskodawczyni wskazuje, że są to koszty poniesione na własne potrzeby mieszkaniowe. Umowa kredytowa została podpisana w 2010 r. na rozbudowę domu jednorodzinnego (ul. (…)) należącego do teściów Wnioskodawczyni (T. i S. D.). Dom został rozbudowany na podstawie pozwolenia na budowę z roku 2010. Pozwolenie na budowę uzyskała Wnioskodawczyni i jej mąż, umowę kredytową podpisała Wnioskodawczyni i jej mąż. Wcześniej małżonkowie nie zrobili notarialnego przeniesienia udziału we współwłasności, więc tyle lat jako właściciele widnieli jedynie S. i T. D. (teściowe Wnioskodawczyni).

Wnioskodawczyni wskazuje, że mieszka z mężem w tym domu razem z teściami, ale każdy korzysta ze swojej kondygnacji a I kondygnacja (garaże i piwnica) i klatka schodowa są wspólne.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00