Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 27 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-1.4012.233.2022.1.RMA

Rozliczenie projektu dotyczącego usuwania odpadów z folii rolniczych.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

27 kwietnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 27 kwietnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy sposobu rozliczenia projektu dotyczącego usuwania odpadów z folii rolniczych. Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Gmina jako jednostka samorządu terytorialnego jest czynnym podatnikiem podatku VAT. Gmina w dniu 23 marca 2022 r. podpisała umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinasowanie w formie dotacji Przedsięwzięcia pn. „(…)” pochodzących z działalności rolniczej prowadzonej na terenie Gminy. Usuwanie folii rolniczych jest wykonywane w oparciu o przepisy ustawy z 27 kwietnia 2001 r. prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2021 r. poz. 1973). Usunięcie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej wykonane będzie przez podmiot zewnętrzny, z którym Gmina zawrze stosowną umowę. Podmiot ten (wykonawca) w związku z realizacją usługi wystawi na Gminę fakturę VAT. Usługi świadczone przez podmiot zewnętrzny polegać będą na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów związanych z działalnością rolniczą takich jak: folie po balotach, worki po nawozach, opakowania typu big-bag, bezbarwne folie stretch i inne.

Projekt dofinansowany jako dotacja przyznawana jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wysokość dotacji uzależniona jest od ilości odebranych odpadów, których szacunkowa wartość jest przez Gminę określana we wniosku o dofinansowanie, na podstawie zadeklarowanych ilości przez rolników biorących udział w Projekcie. Gmina na podstawie podpisanej umowy z NFOŚiGW po zakończeniu Projektu przedkłada do NFOŚiGW m.in. wniosek o wypłatę środków wraz z wymaganymi załącznikami, oświadczenie, że w ramach umowy nie są finansowane koszty odbioru odpadów bezpośrednio z gospodarstw rolników, poświadczone za zgodność z oryginałem faktur lub równoważnych dokumentów księgowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00