Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 13 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.71.2022.2.PM
Wnioskodawczyni słusznie uznała transakcję wniesienia nieruchomości aportem do spółki za dostawę towarów opodatkowaną podatkiem VAT. Spółce będzie przysługiwać prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem nieruchomości. Prawo to będzie przysługiwać pod warunkiem niezaistnienia przesłanek, o których mowa w art. 88 ustawy.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług – jest prawidłowe.
Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej
23 lutego 2022 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny z 22 lutego 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy:
·opodatkowania transakcji wniesienia nieruchomości do spółki jawnej (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
·prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wniesienia nieruchomości przez wspólnika do spółki jawnej (pytanie oznaczone we wniosku nr 2).
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 28 kwietnia 2022 r. (wpływ 29 kwietnia 2022 r.) oraz pismem z 4 maja 2022 r. (wpływ 4 maja 2022 r.).
Treść wniosku wspólnego jest następująca:
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
1)Zainteresowana będąca stroną postępowania:
M;
2)Zainteresowana niebędąca stroną postępowania:
spółka jawna
Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego
Wnioskodawcą będącym stroną postępowania jest prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą.
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej M jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Głównym przedmiotem prowadzonej dotychczas działalności gospodarczej przez M było doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania oraz działalność rachunkowo-księgowa.
M jest jednocześnie wspólnikiem spółki osobowej działającej pod firmą spółka jawna (dalej również jako: Spółka). Drugim wspólnikiem spółka jawna jest G pozostający w związku małżeńskim z M, w którym obowiązuje ustrój wspólności majątkowej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right