Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 6 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.301.2017.2022.9.EC
Dotyczy zaliczenia do kup umorzonych wierzytelności w kwotach netto wraz z VAT.
Interpretacja indywidualna po wyroku sądu – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
1.ponownie rozpatruję sprawę Państwa wniosku z 12 września 2017 r. o wydanie interpretacji indywidualnej – uwzględniam przy tym wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 2 grudnia 2021 r. sygn. akt II FSK 696/19.
2.stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
12 września 2017 r. wpłynął Państwa wniosek z 6 września 2017 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwości rozpoznania kosztów podatkowych z tytułu umorzenia wierzytelności lub odpisania ich jako nieściągalne w kwocie brutto tzn. w kwocie obejmującej wartość netto wierzytelności oraz podatek VAT.
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
1)Zainteresowany będący stroną postępowania
R.K
2)Zainteresowany niebędący stroną postępowania
M.K.
3)Zainteresowany niebędący stroną postępowania
D.G.
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca jest komandytariuszem spółki komandytowej, występującej pod firmą (…) Sp. z o.o. Sp. k, z siedzibą w (…), R., natomiast zainteresowanymi są pozostali komandytariusze:
- M.K. – Komandytariusz,
- D.G – Komandytariusz.
Komplementariuszem spółki komandytowej jest spółka (…) Sp. z o.o.
Spółka komandytowa prowadzi działalność usługową w zakresie usług ochroniarskich.
Odbiorcami usług są podmioty krajowe, zarówno spółki jak i odbiorcy indywidualni. Spółka jest zarejestrowanym podatnikiem VAT czynnym. Sprzedaż usług podlega opodatkowaniu podatkiem VAT - w przeważającej części stawką 23% i jest dokumentowana fakturami VAT.
Zgodnie z zapisami Umowy spółki, komplementariuszem odpowiadającym za zobowiązania spółki komandytowej bez ograniczenia, jest (…) Sp. z o.o.. Z kolei komandytariusze odpowiadają za zobowiązania spółki do wysokości sumy komandytowej. Wspólnicy uczestniczą w zyskach według stosunku procentowego określonego w umowie spółki. W stratach wspólnicy uczestniczą w ten sam sposób co w zyskach, przy czym komandytariusze uczestniczą w stratach do wartości umówionego wkładu.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right