Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 4 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.78.2022.1.MAZ

możliwość zastosowania stawki VAT 0% właściwej dla eksportu towarów do odbiorców w Stanach Zjednoczonych i Maroku, w przypadku przedstawionej dokumentacji potwierdzającej wywóz towarów

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

3 marca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwości zastosowania stawki VAT 0% właściwej dla eksportu towarów do odbiorców w Stanach Zjednoczonych i Maroku, w przypadku przedstawionej dokumentacji potwierdzającej wywóz towarów. Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

ABC sp. z o.o. (dalej jako: „Wnioskodawca” lub „Spółka”) jest:

-spółką prawa polskiego,

-czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług,

-polskim rezydentem podatkowym.

Wnioskodawca prowadzi działalność produkcyjną w związku z czym dokonuje sprzedaży własnych produktów na rynku polskim, unijnym, a także poza unijnym. Sprzedaż produktów przez Wnioskodawcę dla potrzeb VAT jest klasyfikowana – w zależności od tego czy i do jakiego kraju produkty są transportowane – jako jedna z poniższych transakcji:

-dostawa krajowa opodatkowana VAT na terytorium Polski według właściwej stawki VAT,

-wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów,

-eksport.

W latach 2018-2019 Spółka dokonała dostaw produktów (komponentów do produkcji) do odbiorców w Stanach Zjednoczonych oraz w Maroku. Przedmiotowe dostawy odbywały się w oparciu o klauzulę Incoterms EXW, gdzie wywóz towarów z Polski poza terytorium Unii Europejskiej, w wykonaniu przedmiotowej dostawy towarów, jest dokonywany przez kontrahenta (nabywcę) mającego siedzibę poza terytorium Polski (Stany Zjednoczone albo Maroko) lub na jego rzecz.

W przypadku przedmiotowych dostaw Spółka nie otrzymała dokumentów w postaci oryginału czy kopii komunikatu IE-599. Wnioskodawca posiada jednak następującą dokumentację w zakresie transakcji:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00