Interpretacja indywidualna z dnia 20 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-3.4012.43.2022.2.RK
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 12 ustawy o VAT do świadczonych usług.
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
21 stycznia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 21 stycznia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwości zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 12 ustawy o VAT do świadczonych usług. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 29 marca 2022 r. (wpływ 29 marca 2022 r.).
Treść wniosku jest następująca :
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym. Spółka nie została jeszcze zarejestrowana jako podatnik VAT. Podstawową działalnością Wnioskodawcy jest działalność rachunkowo-księgowa dedykowana obsłudze funduszy inwestycyjnych i towarzystw funduszy inwestycyjnych.
Wnioskodawca zamierza świadczyć na rzecz funduszy inwestycyjnych, o których mowa w art. 3 ust. 4 ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2021 r. poz. 605 ze zm., zwana dalej jako "UFI"), tj. na rzecz funduszy inwestycyjnych otwartych oraz alternatywnych funduszy inwestycyjnych: specjalistycznych funduszy inwestycyjnych i funduszy inwestycyjnych zamkniętych, dalej łącznie: „Fundusze”) następujące usługi:
‒prowadzenie ksiąg rachunkowych Funduszy,
‒ustalanie i obliczanie wartości zobowiązań, wartości aktywów, wartości aktywów netto oraz wartości aktywów netto na certyfikat inwestycyjny Funduszy,
‒przygotowanie sprawozdań finansowych Funduszy,
‒kalkulacja limitów inwestycyjnych wynikających ze statutu Funduszy,
‒wprowadzanie do sytemu bankowego i realizacja przelewów Funduszy,