Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 30 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.10.2022.1.KF
Skutki podatkowe sprzedaży mieszkania.
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe w odniesieniu do części nabytej w 2001 r. do majątku wspólnego i nieprawidłowe w odniesieniu do części nabytej w 2021 r. w drodze zniesienia współwłasności.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
9 stycznia 2022 r. wpłynął Pani wniosek z 9 stycznia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy skutków podatkowych sprzedaży mieszkania. Uzupełniła go Pani pismem z 17 stycznia 2022 r. (wpływ 17 stycznia 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Pozostawała Pani w związku małżeńskim od 19xx r. i w Pani małżeństwie przez cały czas jego trwania obowiązywała ustawowa wspólność małżeńska. W dniu zawarcia małżeństwa była Pani w wieku 23 lat, a Pani małżonek 42 lat. W chwili zawarcia małżeństwa posiadała Pani mieszanie spółdzielcze w pełni urządzone, a Pani mąż nie posiadał żadnego majątku ani też lokalu.
W 2001 r. w czasie obowiązywania wspólności małżeńskiej zakupiła Pani mieszkanie spółdzielcze własnościowe o powierzchni użytkowej 46,4 m2 wraz z przynależną piwnicą i lokalem użytkowym (miejscem postojowym). W 2004 r. małżeństwo zostało rozwiązane przez rozwód. Nie dokonano podziału majątku.
W 2006 r. były małżonek zmarł.
W 2021 r. dokonano umownego podziału majątku wspólnego w formie aktu notarialnego przy udziale spadkobierców – córki i syna małżonków w taki sposób, że w całości otrzymała Pani mieszkanie na wyłączną własność bez spłat i dopłat, które zostało zakupione w czasie trwania małżeństwa, gdyż to tylko Pani przyczyniła się do pomnażania majątku.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right