Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 2 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.616.2021.1.RD

określenie okresu rozliczeniowego w którym powinny być rozliczane korekty wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów in – minus, wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów in-minus z powodów wad jakościowych oraz ustalenia według jakiego kursu powinny być przeliczane wartości wyrażone w walutach obcych dotyczących korekt WNT i WDT.

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego  w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

31 grudnia  2021 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy określenia okresu rozliczeniowego w którym powinny być rozliczane korekty wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów in – minus, wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów in-minus  z powodów wad jakościowych oraz ustalenia według jakiego kursu powinny być przeliczane wartości wyrażone w walutach obcych  dotyczących korekt WNT i WDT.

Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego

Państwa Spółka (dalej jako Spółka) jest podmiotem wchodzącym w skład międzynarodowego koncernu motoryzacyjnego A, prowadzącym działalność w zakresie produkcji silników wysokoprężnych i ich podzespołów. Państwa Spółka posiada siedzibę działalności gospodarczej w Polsce, jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej jako - VAT) oraz nie korzysta ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 i 9 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (j. t. Dz. U. z 2021 r., poz. 685 ze zm.; dalej jako - ustawa o VAT).

Spółka w ramach prowadzonej działalności gospodarczej współpracuje m.in. z kontrahentami spoza terytorium Polski, będącymi podatnikami podatku od wartości dodanej zarejestrowanymi do transakcji wewnątrzwspólnotowych na terytorium innych niż Polska państw członkowskich Unii Europejskiej (dalej jako - UE). Spółka przeprowadza z ww. kontrahentami transakcje, które na gruncie przepisów ustawy o VAT stanowią:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00