Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 4 listopada 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.453.2021.2.MS
Prawo do odliczenia oraz zwrotu podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu pn.: „…”.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a i art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2021 r., poz. 1540), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 18 sierpnia 2021 r. (data wpływu 18 sierpnia 2021 r.), uzupełnionym pismem z 3 listopada 2021 r. (data wpływu 3 listopada 2021 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia oraz zwrotu podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu pn.: „…” - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 sierpnia 2021 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia oraz zwrotu podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu pn.: „…”.
Przedmiotowy wniosek został uzupełniony pismem z 3 listopada 2021 r. (data wpływu 3 listopada 2021 r.), będącym odpowiedzią na wezwanie do uzupełnienia wniosku z 28 września 2021 r. znak 0111-KDIB3-3.4012.453.2021.1.MS.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca (Parafia) w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa … na lata 2014-2020 otrzymał dofinansowanie zadania pn. „…”. Umowa o dofinansowanie na realizację projektu nie została jeszcze podpisana. Zadanie polega na rewitalizacji budynku parafialnego - …, (który jest własnością Wnioskodawcy) poprzez remont i rozbudowę budynku wraz z otoczeniem. W zrewitalizowanym budynku powstanie 6 mieszkań wspomaganych, które zostaną kompleksowo wyposażone zgodnie z potrzebami grupy docelowej. Mieszkania wspomagane zostaną przeznaczone dla osób niesamodzielnych, w tym, niepełnosprawnych i seniorów wymagających opieki i wspomagania w codziennym funkcjonowaniu (w ramach projektu budynek dostosowany będzie dla osób niepełnosprawnych). Osoby, które będą wynajmować powstałe mieszkania, w ramach umowy podstawowej, będą miały zapewnione wsparcie pracownika socjalnego oraz możliwość korzystania z gabinetu fizjoterapeutycznego oraz bezpłatnego korzystania z zajęć terapii zajęciowej w ramach warsztatów terapeutycznych „…” - na terenie ośrodka. Prace budowlane zostały zakończone. Do realizacji pozostało jedynie przystosowanie obiektu dla potrzeb osób Niepełnosprawnych tj. zakup schodołazu w celu zapewnienia komunikacji pionowej, zastosowanie oznakowania dla osób niedowidzących - tabliczek z językiem w alfabecie braille’a (numeracja i oznaczenie pomieszczeń/mieszkań), instalacji domofonu, który będzie umożliwiał głosowy wybór pomieszczenia, wyposażony będzie w videofon oraz tabliczkę z wypukłymi cyframi. Po zakończeniu realizacji inwestycji powstałym obiektem zarządzać będzie Wnioskodawca. W wyniku realizacji inwestycji powstanie 6 mieszkań o łącznej powierzchni 268,36 m, w których zamieszkiwać będzie 8 osób. Projekt będzie generował przychody związane z wynajmem mieszkań wspomaganych. Koszt wynajmu kształtować się będzie na poziomie 650 zł/miesiąc - mieszkanie typu studio ilość 1 szt., apartament typu A - 1000 zł/miesiąc ilość 2 szt., apartament typu B - 1150 zł/miesiąc ilość 3 szt., co wygeneruje przychody w wysokości 73 200 zł rocznie. W przypadku powstałej infrastruktury pobierane opłaty z wynajmu mieszkań wspomaganych przeznaczane będą na pokrycie kosztów funkcjonowania infrastruktury oraz zapewnienie opieki (zatrudniona zostanie 1 osoba na 0,5 etatu, która zajmować się będzie wsparciem osób zamieszkujących mieszkania w budynku …).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right