Interpretacja indywidualna z dnia 26 października 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.631.2021.1.MGO
zastosowanie zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy, dla świadczonych przez Wnioskodawcę usług w zakresie porad dietetyka
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 14 lipca 2021 r. (data wpływu 27 sierpnia 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy, dla świadczonych przez Wnioskodawcę usług w zakresie porad dietetyka – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
27 sierpnia 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy, dla świadczonych przez Wnioskodawcę usług w zakresie porad dietetyka.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca jest spółką prawa handlowego, działającą pod nazwą: …. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla …., …. Wydział Gospodarczy KRS pod numerem KRS: ….. W ramach aktywności prowadzonej działalności przypisany został również kod PKD 86.90.E tj. pozostała działalność w zakresie opieki zdrowotnej, gdzie indziej niesklasyfikowana, a w klasyfikacji PKWiU: 86.90.19.0.
Działalność Wnioskodawcy dotyczy świadczenia usług, których celem jest polepszenie stanu zdrowia zgłaszających się pacjentów w zakresie dietetyki i psychodietetyki.
Usługi te świadczone są przez osoby zatrudnione w spółce jak również współpracujące z Wnioskodawcą na podstawie umów cywilnoprawnych, a także dietetyków podwykonawczych (prowadzących działalność gospodarczą). Wszystkie osoby świadczące usługi na rzecz Wnioskodawcy oraz z nim współpracujące posiadają tytuł ukończenia uczelni wyższych, w tym Uniwersytetu .....- kierunek Dietetyka, swoją wiedzę pogłębiali również uczestnicząc w licznych szkoleniach i konferencjach w zakresie dietetyki, dietoterapii i psychodietetyki oraz suplementacji, co potwierdzają otrzymane certyfikaty.