Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 23 września 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.506.2021.1.IZ
zastosowanie zwolnienia od podatku dla aportu oczyszczalni ścieków do Zakładu
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 21 lipca 2021 r. (data wpływu 26 lipca 2021 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku dla aportu oczyszczalni ścieków do Zakładu - jest prawidłowe
UZASADNIENIE
W dniu 26 lipca 2021 r. wpłynął wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku dla aportu oczyszczalni ścieków do Zakładu.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Gmina (dalej jako: Wnioskodawca lub Gmina) jest podatnikiem VAT zarejestrowanym jako podatnik VAT czynny. Gmina jako jednostka samorządu terytorialnego wykonuje zadania własne o charakterze użyteczności publicznej, prowadzi działalność niepodlegającą podatkowi od towarów i usług oraz działalność gospodarczą opodatkowaną i zwolnioną. Część zadań Gminy realizowana jest z udziałem gminnej spółki komunalnej prowadzonej w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością - Zakładu (...) (dalej jako: Zakład).
W dniu (…) lipca 2020 r., Gmina umową przeniesienia własności nieruchomości, wniosła wkładem niepieniężnym prawo własności zabudowanej budowlą oczyszczalni ścieków nieruchomości (dalej jako: „aport oczyszczalni”) do Zakładu. Aport oczyszczalni, nie był aportem przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części, w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT. Nieruchomość będąca przedmiotem aportu nie była organizacyjnie i finansowo wyodrębnionym w istniejącym przedsiębiorstwie zespołem składników materialnych i niematerialnych, w tym zobowiązań, przeznaczonych do realizacji określonych zadań gospodarczych, który zarazem mógłby stanowić niezależne przedsiębiorstwo samodzielnie realizujące te zadania.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right