Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 20 września 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.576.2021.2.MGR

Korekta przychodu ze sprzedaży usług medycznych

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni – przedstawione we wniosku z dnia 7 czerwca 2021 r. (data wpływu 9 czerwca 2021 r.), uzupełnionym pismem z dnia 24 sierpnia 2021 r. (data wpływu 30 sierpnia 2021 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie korekty przychodu ze sprzedaży usług medycznych - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 czerwca 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie korekty przychodu ze sprzedaży usług medycznych.

Ww. wniosek uzupełniony został pismem z dnia 24 sierpnia 2021 r. (data wpływu 30 sierpnia 2021 r.).

We wniosku i jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawczyni jest wspólnikiem Spółki jawnej prowadzącej działalność pod firmą: xyz Spółka jawna w … (dalej: „Spółka” lub „Spółka jawna”). Wspólnikami Spółki są wyłącznie osoby fizyczne, a mianowicie Wnioskodawczyni oraz Jej mąż. Wnioskodawczyni posiada prawo do 95% uzyskanych przez Spółkę przychodów. Od uzyskanego dochodu z tytułu prowadzenia działalności opłaca podatek dochodowy od osób fizycznych według stawki podatkowej w wysokości 19%. Spółka 2020 r. i w latach podatkowych następnych jest zobowiązana do prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Wnioskodawczyni zaliczki na ww. zobowiązanie podatkowe opłaca kwartalnie. Spółka nie jest podatnikiem VAT czynnym. Głównym przedmiotem działalności prowadzonej przez Spółkę jawną jest praktyka lekarska ogólna. Spółka świadczy ww. usługi medyczne przede wszystkim na rzecz Narodowego Funduszu Zdrowia (dalej: „Świadczeniodawca”, „Fundusz”), który stosuje zasadę, że żąda od Spółki wystawienia faktury za wykonane usługi na koniec danego miesiąca rozliczeniowego, a następnie pod różnymi pozorami, np. zmiana współczynnika finansowania, żąda od Spółki dokonania korekt faktur wystawionych za dany miesiąc rozliczeniowy, które to korekty są wystawiane w różnych terminach po upływie danego miesiąca rozliczeniowego, gdzie w ramach tychże korekt faktur jest dokonywane zmniejszane lub też zwiększane należnego Spółce jawnej wynagrodzenia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00