Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 31 sierpnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.530.2021.1.SJ
obowiązki płatnika w związku z wypłatą zysków
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 9 czerwca 2021 r. (data wpływu 9 czerwca 2021 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z wypłatą zysków – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 25 maja 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z wypłatą zysków.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca – Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa (dalej: Spółka Komandytowa), jest spółką osobową, będącą od 1 maja 2021 r. podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (CIT), podlegająca w Polsce obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób prawnych od całości swoich dochodów (przychodów) bez względu na miejsce ich osiągania (Spółka Komandytowa podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu). Spółka jest również czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (VAT).
Przedmiotem przeważającej działalności Spółki jest produkcja metalowych elementów stolarki budowlanej (PKD 25.12.Z). Wspólnikami Spółki Komandytowej są zarówno osoby fizyczne (4) oraz osoba prawna (1).
W niedługim czasie wspólnicy spółki mogą podjąć uchwałę o przekształceniu Wnioskodawcy w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (spółkę komandytową) – dalej Spółka Przekształcona. Przekształcenie odbyłoby się w trybie art. 551 § 1 w związku z art. 571 ustawy z dnia 15 września 2000 r. – Kodeks spółek handlowych (dalej: KSH) z zachowaniem pełnej sukcesji praw.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right