Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.05.2021, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.23.2021.6.IR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.23.2021.6.IR

Obowiązki płatnika w związku z zapewnieniem wyżywienia w czasie obowiązkowej kwarantanny.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 5 stycznia 2021 r. (data wpływu 8 stycznia 2021 r.), uzupełnionym pismem z dnia 1 kwietnia 2021 r. (data wpływu 7 kwietnia 2021 r.) oraz pismem z dnia 18 maja 2021 r. (data wpływu 25 maja 2021 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z zapewnieniem wyżywienia w czasie obowiązkowej kwarantanny – jest nieprawidłowe.

Uzasadnienie

W dniu 8 stycznia 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z zapewnieniem wyżywienia w czasie obowiązkowej kwarantanny.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny (po uzupełnieniu wniosku):

F Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa (dalej: „Wnioskodawca" lub „Spółka”) jest polskim rezydentem podatkowym.

Spółka jest agencją pracy tymczasowej. Przedmiotem Jej działalności jest przede wszystkim rekrutacja oraz pozyskiwanie pracowników i zleceniobiorców dla partnerów biznesowych. Równocześnie Spółka także we własnym zakresie zatrudnia pracowników oraz podejmuje współpracę ze zleceniobiorcami i udostępnia ich swoim kontrahentom. Za powyższe czynności Spółka otrzymuje od swoich klientów wynagrodzenie.

Spółka, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, pozyskuje pracowników i zleceniobiorców także z zagranicy, w szczególności z Ukrainy.

Na terenie krajów spoza strefy Schengen (m.in. na terytorium Ukrainy), w imieniu Spółki, działają rekruterzy, którzy poszukują osób chętnych do podjęcia działalności zarobkowej na terytorium Polski. W przypadku, gdy rekruter znajdzie osobę chętną do współpracy, Spółka występuje do Urzędu Pracy o oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi – na tej podstawie obcokrajowiec uzyskuje wizę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00