Koszty poszukiwania lokalizacji nowych stacji benzynowych
Czy opłata paliwowa będzie stanowić koszt uzyskania przychodu?
Podatnik zapytuje czy w związku ze zmianą art. 13, pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z dnia 26 lipca 1991r. (Dz. U. Nr 14, poz. 176 ze zm.), która weszła w życie 01.01. 2004r:- ma obowiązek jako podatnik podatku od towarów i usług wystawienia faktury VAT z podatkiem 22%,- jeśli tak, to czy na własne nazwisko czy na nazwę firmy,- jeśli nie, to czy musi wystawić rachunek uproszczony
Podatnik prowadzi stację paliw na terenie Polski. Dokonuje sprzedaży m. in. paliw do pojazdów dla kontrahentów krajowych jak i zagranicznych. Czy podatnik jest uprawniony do wystawienia faktury VAT z zastosowniem zwolnienia z VAT lub stawki 0 % dokonując sprzedaży paliwa zużytego bezpośrednio po zatankowaniu na rzecz podatnika z Litwy?
Jakie są skutki w podatku dochodowym od osób prawnych otrzymania premii pieniężnej od dostawcy paliw, która może być wykorzystana tylko na finansowanie modernizacji stacji paliw? Premię Podatnik otrzymuje po spełnieniu określonych (w umowie o wzajemnej współpracy, na podstawie której uczestniczy on w programie lojalnościowym) warunków.
dotyczy możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup paliwa bezpośrednio do zbiorników paliwa umieszczonych w miejscu prowadzenia działalności, udokumentowanych fakturą niezawierającą numerów rejestracyjnych samochodów tankujących z tych zbiorników
Pytanie dotyczy dokonywania rozliczenia podatku naliczonego w przypadku tankowania na własnej stacji paliw samochodów osobowych i innych określonych w art. 86 ust. 3 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535, z późn. zm.), stanowiących środki trwałe w prowadzonej przez Podatnika działalności gospodarczej
Czy można odliczyć podatek VAT z faktur dokumentujących hurtowy zakup paliwa do samochodów ciężarowych i maszyn budowlanych (wlewanego bezpośrednio do zbiornika), niezawierających numerów rejestracyjnych pojazdów tankujących z tych zbiorników.
Czy Wnioskodawca może odliczyć podatek VAT naliczony od paliwa zawartego w fakturze VAT otrzymanej od stacji paliw, które będzie refakturowane w tej samej kwocie na klienta?
Czy w świetle art. 5b ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych działalność polegająca na obsłudze stacji paliw na podstawie umowy agencyjnej wyczerpuje przesłanki określone w tym artykule ?
Czy utwardzony plac (drogi dojazdowe i wyjazdowe oraz miejsca parkingowe) stanowi odrębny środek trwały podlegający amortyzacji, czy też zwiększa wartość początkową budynku handlowego?Do jakiej grupy klasyfikacji środków trwałych należy zaliczyć wiaty?
Czy Wnioskodawcy, który posiada własny zbiornik paliwa, przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT od paliwa zakupionego i przelanego do niego w celu dalszego jego rozdysponowania na własne potrzeby ?
Czy elementy stacji paliw można amortyzować oddzielnie wg stawek wskazanych w załączniku nr 1 do ustawy?
Moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wynagrodzeń prowizyjnych za zarządzanie stacjami paliw.
Potwierdzenie treści noty korygującej dotyczącej braków numerów rejestracyjnych pojazdu oraz całkowitej zmiany numeru rejestracyjnego pojazdu.
Korygowanie faktury VAT za pomocą noty korygującej lub faktury korygującej.
Dot. możliwości bezpośredniego zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej wydatków związanych z zakupem i wymianą zbiorników na paliwo.
zastosowanie właściwej stawki podatku dla sprzedaży hot-dogów i tzw. produktów z pieca na stacjach paliw
Czynności wykonywana przez Spółkę, polegająca na sprzedaży hot dogów na stacjach, sklasyfikowana w grupowaniu PKWiU 10.85.1 - gotowe posiłki i dania, z wyłączeniem produktów o zawartości alkoholu, powyżej 1,2%, stanowi dostawę towarów, o której mowa w art. 7 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, i w konsekwencji podlega opodatkowaniu przy zastosowaniu stawki podatku w wysokości 5%.
Nie można zgodzić się z poglądem Wnioskodawcy, że udzielenie rabatu w momencie dokonania sprzedaży nie skutkuje koniecznością uwidocznienia tej czynności na paragonach fiskalnych oraz fakturach VAT wydawanych na ich podstawie.
Czy sprzedaż na stajach benzynowych napojów kawowych na bazie mleka z automatu samoobsługowego stanowi dostawę towarów w rozumieniu art. 7 ust. 1 Ustawy o VAT? Czy ustalenie prawidłowej stawki VAT dla sprzedaży na stacjach benzynowych napojów kawowych na bazie mleka z automatu samoobsługowego zależy od klasyfikacji statystycznej (według PKWiU) towarów (napojów kawowych na bazie mleka)?