Przerwa na karmienie dla pracownicy starostwa pracującej zdalnie
Płatnicy zasiłków ustalając prawo do świadczeń chorobowych muszą prawidłowo ustalać także okres zasiłkowy. Limit okresu zasiłkowego różni się m.in. ilością dni i jest uzależniony od rodzaju wypłacanego zasiłku (np. 182 dni lub 270 dni dla zasiłku chorobowego, 60 lub 14 dni dla zasiłku opiekuńczego) a także kto jest do danego zasiłku uprawniony. Nieznajomość przepisów w tym zakresie może spowodować
Rozpoznanie transakcji jako wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów na terytorium Polski.
Jeden z moich pracowników złamał nogę, podczas gdy wychodził w godzinach pracy do sklepu po śniadanie. Czy jest to wypadek przy pracy? Chciałbym zaznaczyć, że toleruję w swoim zakładzie pracy tego rodzaju wyjścia, o czym wiedzą wszyscy pracownicy.
Czy Wnioskodawca może wliczać wszystkie koszty podatkowe i amortyzację lokalu prywatnego, gdyby pozostał na zasadach ogólnych 18%, czy wszystkie te koszty i amortyzacja mogą być rozliczane cały rok podatkowy?
Zatrudniam kilku pracowników w zadaniowym czasie pracy. W jaki sposób mam im zapewnić 15-minutową przerwę, która przysługuje pracownikom pracującym minimum 6 godzin w danym dniu? Są to osoby zatrudnione na pełny etat, więc powinny pracować 8 godzin dziennie - pyta Czytelnik ze Szczecina.
Nasz pracownik chorował od 7 do 31 stycznia 2015 r., a następnie przedłożył zwolnienie lekarskie od 25 do 29 kwietnia 2015 r. Jak liczyć okres 3 miesięcy, po którym znów należy ustalić podstawę zasiłku? Czy ma znaczenie data wypłaty wynagrodzenia, czy jest to ostatni dzień miesiąca - pyta Czytelnik z Jarosławia.
Pracownica przebywa od 3 miesięcy na urlopie macierzyńskim. Z powodu pobytu w szpitalu przerwała pobieranie zasiłku macierzyńskiego na rzecz swojego męża. W szpitalu przebywała przez 2 tygodnie. Czy za ten okres pracownicy przysługuje zasiłek chorobowy?
Nasz pracownik przebywał na zwolnieniu lekarskim w okresach od 25 kwietnia do 2 maja oraz od 28 sierpnia do 3 września br. Między jedną a drugą niezdolnością do pracy upłynęło 117 dni. Czy za okres niezdolności do pracy przypadającej w sierpniu i wrześniu należy ustalić nową podstawę do naliczenia zasiłku?
Pracownik naszej firmy przebywał na zwolnieniu lekarskim od 27 lutego do 12 października br. z powodu gruźlicy. W wyniku przeprowadzonej kontroli wykorzystywania zwolnienia lekarskiego przez pracownika pozbawiliśmy go prawa do zasiłku chorobowego za 14 dni, od 29 września do 12 października br. Obecnie pracownik dostarczył kolejne zwolnienie lekarskie na okres od 13 października do 1 listopada br.
Czy koszty związane z zabezpieczeniem przedmiotowego ośrodka wypoczynkowego do sezonu letniego (czynsz dzierżawny , energia elektryczna, telefon), tj. od listopada do maja mogą być kosztem uzyskania przychodu?
Czy w przypadku likwidacji działalności gospodarczej (gdy Wnioskodawca pozostaje nadal czynnym podatnikiem VAT z tytułu dzierżawy sklepu), należy wyrejestrować kasę fiskalną i przeprowadzić odczyt końcowy kasy zgodnie z § 5 ust. 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 4 lipca 2002 r. w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące, oraz warunków stosowania tych
Jaką stawkę VAT mam stosować, gdy na fakturze wykazuję poszczególne składniki świadczonej usługi wynajmu autobusu z kierowcą na terenie kraju ?