Interpretacja indywidualna z dnia 20 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.714.2024.2.JS
Skutki podatkowe sprzedaży lokali mieszkalnych przebudowanych z lokalu niemieszkalnego.
Skutki podatkowe sprzedaży lokali mieszkalnych przebudowanych z lokalu niemieszkalnego.
Interpretacja indywidualna w zakresie zwolnienia planowanej sprzedaży przez Państwa wydzielonego lokalu mieszkalnego wraz z przynależnym do lokalu udziałem we wspólnych częściach budynku i w prawie własności gruntu.
Opodatkowanie sprzedaży dwóch lokali mieszkalnych powstałych z podziału dotychczasowego lokalu mieszkalnego.
Skutki podatkowe sprzedaży lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT darowizny wyodrębnionego lokalu.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości – lokali użytkowych.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży lokali mieszkalnych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT.
Zwolnienie od podatku dostawy nowo wydzielonych lokali.
W sytuacji, gdy sprzedaż lokali mieszkalnych została dokonana po upływie 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym Zainteresowani nabyli lokal mieszkalny, który został następnie podzielony, sprzedaż ta nie stanowi źródła przychodu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a w konsekwencji nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych
W zakresie możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacji lokali powstałych z podziału większego lokalu.
w zakresie opodatkowania zbycia lokali wyodrębnionych z Nieruchomości
Czy lokale powstałe w wyniku podziału większego lokalu mieszkalnego, uprzednio wykorzystywanego przez okres ponad 60 miesięcy, dla których to lokali założona zostanie nowa księga wieczysta będą podlegały amortyzacji przy zastosowaniu indywidualnych stawek amortyzacyjnych, o których mowa w art. 22j ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy odpłatne zbycie (sprzedaż) ww. nieruchomości (lokalu nr 20) nabytej w drodze spadku jako udział w 1/2 części w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego (przed podziałem lokal nr 20/21) - po upływie pięciu lat od daty nabycia (otwarcia spadku), ale jednocześnie przed upływem pięciu lat od ustanowienia odrębnej własności lokali (nr 20 i 21), dokonania działu spadku i zniesienia współwłasności
Obowiązek Spółdzielni związanych z wypłatą członkowi należności z tytułu rozliczenia wkładu mieszkaniowego.
Czy w świetle obowiązujących przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w przypadku sprzedaży wspomnianego lokalu mieszkalnego Wnioskodawcy przysługuje zwolnienie od podatku?
Warunki skorzystania ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 126.
Sprzedaż w 2010 r. lokalu mieszkalnego nie będzie stanowiło przychodu określonego w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, gdyż nastąpi po upływie pięcioletniego terminu od nabycia tego udziału.
Czy przychód ze sprzedaży wydzielonej w ten sposób części lokalu użytkowego podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na zasadach określonych w art. 30e ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ?
Czy sprzedaż 3 lokali mieszkalnych będących od 1996 roku współwłasnością, a następnie od 2007 roku wyłączną własnością zostanie zwolniona z podatku dochodowego?
Czy należny będzie podatek dochodowy od sprzedaży wyodrębnionego lokalu mieszkalnego?
Czy przysługuje Panu w dalszym ciągu ulga wynikająca z art. 16 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn zastosowana przy umowie darowizny?