Wartość początkowa pawilonu handlowego
Spółka cywilna buduje pawilon usługowo-handlowy na terenie dzierżawionym na czas 18 miesięcy. Koszt budowy wraz z przyłączami wynosi 180 000 zł. Pozwolenie na budowę sformułowane jest jako pozwolenie na budowę tymczasowego pawilonu handlowego. Jaką najkorzystniejszą amortyzację można zastosować do tych inwestycji?
Prowadzę działalność handlową na zasadach ogólnych jako osoba fizyczna. Przed dwoma laty wybudowaliśmy pawilon handlowy. Umowę z wykonawcą podpisaliśmy oboje. Za wybudowanie pawilonu wystawiono fakturę VAT nie na firmę, tylko na nas oboje, i podano mój numer NIP. Umowa oraz faktura na dzierżawę działki z urzędem miasta też jest podpisana na nas oboje. Z faktur tych nie odliczam VAT. Czy miałem prawo
Czy nieumorzona wartość likwidowanego pawilonu będzie stanowiła koszty uzyskania przychodu?
Jaki podatek po sprzedaży opisanego pawilonu zapłaci żona Wnioskodawcy oraz on sam?Czy będzie to 10% zryczałtowany podatek czy też podatek 3% od połowy wartości nieruchomości, zapłacony przez żonę?
Jak rozliczyć transakcję sprzedaży tej nieruchomości? Czy jako przychód z działalności gospodarczej prowadzonej przez Panią i opodatkować go wg zasad ogólnych? Czy też w 50% - jako przychód z Pani działalności gospodarczej i w 50% (udział męża) jako przychód z odpłatnego zbycia nieruchomości? Czy wartość księgowa (100 023 zł 55 gr) tej nieruchomości będzie stanowiła w całości Pani koszt uzyskania przychodu
Stawka podatku przy sprzedaży pawilonu handlowego wraz z gruntem.
Czy sprzedaż przedmiotowej nieruchomości będzie rodziła powstanie obowiązku podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych?
Stawka podatku przy sprzedaży lokalu użytkowego.
Czy przychód uzyskany ze sprzedaży ww. pawilonu (o konstrukcji drewnianej) oraz działki (użytki rolne) będzie przychodem z działalności gospodarczej opodatkowanym według stawki 3% czy według stawki 10%?
Czy dochód uzyskany ze sprzedaży wyżej opisanej nieruchomości podlega zwolnieniu od podatku w związku z przeznaczeniem go na własne cele mieszkaniowe?
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości wykorzystywanej w działalności gospodarczej.
należy stwierdzić, że przychód uzyskany ze sprzedaży ½ udziału w przedmiotowej nieruchomości nabytej w 2007 r. i nie wykorzystywanej w działalności gospodarczej przez Wnioskodawcę należy kwalifikować jako przychód ze źródła wskazanego w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit a.
Ponieważ przedmiotowa nieruchomość jest współwłasnością Pani i męża, czy jej sprzedaż będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Przedmiotowa nieruchomość była wykorzystywana przez Wnioskodawcę w prowadzonej przez Niego działalności gospodarczej oraz była nieruchomością niemieszkalną, dla ustalenia zasad opodatkowania przychodu ze sprzedaży tej nieruchomości nie będzie miał zastosowania przepis art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a przychód ze sprzedaży części nieruchomości należącej do Wnioskodawcy
Zwolnienia od podatku czynności nieodpłatnego przekazania nieruchomości na cele osobiste.
zwolnienie od podatku VAT sprzedaży pawilonu handlowego
W zakresie zwolnienia z opodatkowania dostawy pawilonu handlowego
Wnioskodawca w związku ze sprzedażą nieruchomości osiągnie przychód z działalności gospodarczej, który w całości podlegać będzie opodatkowaniu 10% zryczałtowanym podatkiem dochodowym zgodnie z art. 12 ust. 10 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Dla rozstrzygnięcia przedmiotowej sprawy, bez znaczenia pozostaje fakt, iż tylko część sprzedawanej
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zobowiązania podatkowego.
Czy sprzedaż nieruchomości będzie opodatkowana podatkiem dochodowym?
Czy od sprzedaży pawilonu handlowego należy zapłacić podatek dochodowy?
Jaką stawka ryczałtu ewidencjonowanego opodatkować sprzedaż pawilonu handlowego , który nie jest trwale związany z gruntem?