Interpretacja indywidualna z dnia 2 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.190.2024.2.KK
Uznanie opłat licencyjnych otrzymanych od spółki C za wyłączone z zysków kapitałowych
Uznanie opłat licencyjnych otrzymanych od spółki C za wyłączone z zysków kapitałowych
Zwolnienie od podatku VAT usług szkoleń i rejsów stażowo-szkoleniowych. Uznanie organizacji rejsów stażowo-szkoleniowych wraz z usługą zapewnienia środków spożywczych uczestnikom rejsów za świadczenie kompleksowe.
Zwolnienie od podatku świadczonych usług przeprowadzania egzaminów na patent jachtowego sternika morskiego oraz patent żeglarza jachtowego, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy o podatku od towarów i usług.
1. Czy prawa własności intelektualnej, wskazane we wniosku, spełniają definicję kwalifikowanych praw własności intelektualnej, o których mowa w art. 24d ust. 2 pkt 1 w związku z art. 24d ust. 12 Ustawy o CIT? 2. Czy porozumienie w sprawie przeniesienia praw do patentu z 5 lutego 2020 r. (tj. Cesja) skutecznie wypełnia przesłankę wytworzenia przez Y kwalifikowanego IP, które zostało opracowane, rozwinięte
Obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od osób prawnych z tytułu usług, które zostały wykonane za okres 2011-2012 z datą rozliczenia w czerwcu 2012 r. i wykonane za okres 2012-2013 z datą rozliczenia w czerwcu 2013 r.
Dotyczy ulgi badawczo-rozwojowej
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej.
Ulga iP-Box - usługi ortodontyczne z wykorzystaniem technologii wytwarzania aparatów, którą zgłoszono do opatentowania.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od zakupów związanych z Projektem.
rozliczenie dochodów w ramach mechanizmu IP Box
rozliczenie dochodów w ramach mechanizmu IP Box
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej – wzór przemysłowy
Dochody z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP BOX).
Przychody, odpisy amortyzacyjne, dofinansowanie, koszty, prace badawczo-rozwojowe, ulga.
możliwości opodatkowania prowadzonej działalności badawczo-rozwojowej preferencyjną stawką podatkową
w zakresie ustalenia, czy przychody z tytułu Opłat Licencyjnych, dotyczących wskazanych we wniosku Utworów, będą stanowiły dla Wnioskodawcy przychody niezaliczane do źródła przychodów z zysków kapitałowych tj. będą stanowiły przychody z innych niż zyski kapitałowe źródeł przychodów.
w zakresie możliwości opodatkowania prowadzonej działalności badawczo-rozwojowej preferencyjną stawką podatkową
Możliwość uznania za koszty kwalifikowane, wydatków o których mowa w art. art. 18d ust. 2 pkt 1 -5 oraz art. 18d ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z aportem znaku towarowego.
W zakresie opodatkowania przekazania składników majątkowych na rzecz Spółki w związku z likwidacją Spółki Kapitałowej
1. Jak ustalić wartość początkową wchodzących w skład przedsiębiorstwa środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych nabytych w drodze darowizny dla potrzeb ich amortyzacji? 2. Jak ustalić wartość początkową wchodzących w skład przekazanego w darowiźnie przedsiębiorstwa składników majątkowych takich jak znak towarowy w odniesieniu do którego zostało udzielone prawo ochronne wynikające z
Czy dla celów podatku dochodowego od osób prawnych (dalej: podatek CIT), nabywane wyniki prac badawczych i rozwojowych, winny stanowić dla Spółki wartość niematerialną i prawną podlegającą amortyzacji - niezależnie od sposobu dokumentowania ich nabycia (faktury, noty księgowe)?