Interpretacja indywidualna z dnia 6 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.345.2024.3.RS
Skutki podatkowe otrzymywania środków pieniężnych od organizacji pozarządowej z USA
Skutki podatkowe otrzymywania środków pieniężnych od organizacji pozarządowej z USA
W zakresie zwolnienia od podatku od czynności cywilnoprawnych organizacji pożytku publicznego z tytułu umowy sprzedaży nieruchomości.
zwolnienie od podatku świadczonych usług zapewnienia noclegu i wyżywienia (możliwości przygotowania posiłków) osobom bezdomnym kierowanym przez ośrodki pomocy społecznej na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 22 ustawy o podatku od towarów i usług
Czy pożyczka udzielona dla fundacji jest zwolniona z podatku od czynności cywilnoprawnych w wysokości 2%?
Pomimo, iż Wnioskodawca posiada status organizacji pożytku publicznego a także osiągnięty dochód przeznaczy i wydatkuje na działalność statutową, z wyłączeniem działalności gospodarczej to dochody Stowarzyszenia w części przeznaczonej na działalność statutową wymienioną w przedstawionym stanie faktycznym nie będą mogły korzystać ze zwolnienia zawartego w art. 17 ust. 1 pkt 6c ustawy o podatku dochodowym
Czy otrzymana pożyczka, udzielona przez członków zarządu, zostanie zwolniona z podatku na podstawie art. 8 pkt 2a ustawy z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Czy stypendium ufundowane przez niemiecką fundację na naukę dla młodych, szczególnie uzdolnionych studentów jest w całości zwolnione od podatku dochodowego od osób fizycznych, czy do wysokości 3.800 PLN rocznie?
Czy kwoty przelanych darowizn skutkują obniżeniem opodatkowania w podatku dochodowym od osób fizycznych w rozliczeniu rocznym (przy czym Wnioskodawca ma świadomość przeznaczenia jakiejś części Jego darowizny na kształcenie swojego dziecka)?
1. Czy Wnioskodawca może otrzymane odsetki przeznaczyć na zakup gruntu i wybudowanie nieruchomości? 2. Czy odsetki te będą zwolnione od podatku dochodowego od osób prawnych? 3. Czy zmieniłaby się sytuacja, gdyby Stowarzyszenie nie było organizacją pożytku publicznego?
Czy Stowarzyszenie powinno płacić podatek dochodowy od osób prawnych z tytułu nadwyżki wynagrodzeń przekraczających 1,5-krotne przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw zatrudnionych osób?
Czynności wytwarzania przez osoby niepełnosprawne w ramach prowadzonej terapii przedmiotów użytkowych i następnie ich sprzedaż na organizowanych kiermaszach , korzystają ze zwolnienia zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT w związku z pozycją 10 Załącznika Nr 4 tej ustawy, z uwagi na to, iż czynności te mieszczą się w ramach działalności statutowej Warsztatu Terapii Zajęciowej prowadzonego przez
Czy dochód podatkowy osiągnięty w 2006 roku przez Szpital i przeznaczony na realizację celów statutowych, tj. przede wszystkim działalności w zakresie ochrony zdrowia, korzystałby ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób prawnych, w przypadku przeznaczenia tego dochodu na wypłatę w 2007 roku nagród dla pracowników Szpitala?
Cxy dochody finansowe z działalności lokacyjnej wolnych środków finansowych w postaci przychodów finansowych z lokat bankowych oraz jednorazowej (okazjonalnej) sprzedaży zakupionych papierów wartościowych podlegają zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym na podstawie art. 17 ust 1 pkt 6c ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r. NR 54, poz 654 ze
Dotyczy zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych dochodów uzyskanych przez bezrobotnych cyt. "tworzących sobie pracę na zasadach działalności pożytku publicznego".
Fundacja jest posiadaczem akcji w spółce akcyjnej. Zdaniem Fundacji z uwagi na prowadzenie działalności pożytku publicznego której dochody są zwolnione z opodatkowania nie powinna płacić także podatku od dywidendy wypłacanej przez spółkę akcyjną, ponieważ dywidenda jest wykorzystywana na działalność pożytku publicznego.