Interpretacja indywidualna z dnia 2 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.131.2024.2.DA
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia samochodu osobowego.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia samochodu osobowego.
Ustalenie czy: 1) w świetle postanowień art. 28t ust. 3 ustawy CIT zbycie Aktywa i zaprzestanie prowadzenia działalności gospodarczej może skutkować obowiązkiem zapłaty przez Spółkę ryczałtu od rozdysponowanego dochodu z tytułu zysku netto, 2) wypłacenie przez Wnioskodawcę Wspólnikom w okresie opodatkowania Ryczałtem wynagrodzenia z tytułu dobrowolnego umorzenia udziałów (nieprzekraczającego wartości
Wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zbycia nieruchomości.
Wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zbycia nieruchomości.
Skutki podatkowe sprzedaży samochodu poleasingowego oraz korekta kosztów uzyskania przychodów w przypadku wykupu samochodu będącego przedmiotem leasingu
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia samochodu osobowego.
Skutki podatkowe sprzedaży samochodu poleasingowego wykorzystywanego w działalności gospodarczej
Czy w związku z odpłatnym zbyciem samochodu, Wnioskodawca uzyskał przychód określony w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. d) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w wysokości 1/2 wartości ceny uzyskanej z tytułu sprzedaży, skutkującym koniecznością zapłaty podatku dochodowego w związku ze śmiercią żony dnia 12 października 2018 r.?
Wynagrodzenie ze sprzedaży nasadzeń, urządzeń i obiektów posadowionych na działce wchodzącej w skład Rodzinnego Ogrodu Działkowego, należy klasyfikować jako przychód z odpłatnego zbycia rzeczy na podstawie art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy Wnioskodawca musi płacić podatek dochodowy od sprzedaży działki pracowniczej (Rodzinne Ogrody Działkowe)?
W zakresie skutków podatkowych przeniesienia na rzecz nabywcy praw i obowiązków wynikających z prawa do działki oraz własności znajdujących się na działce nasadzeń i obiektów za wynagrodzeniem.
Czy w związku z odpłatnym przeniesieniem prawa użytkowania działki ogrodniczej należącej do Polskiego Związku Działkowego Pracowniczego Ogrodu Działkowego wraz z własnością do istniejących nasadzeń i urządzeń znajdujących się na działce należy zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży obrazu.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia własności nasadzeń, urządzeń i obiektów na terenie rodzinnego ogrodu działkowego.
skutki podatkowe sprzedaży używanych urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych
skutki podatkowe sprzedaży używanych urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych
opodatkowanie przychodu osiągniętego w 2007 r. ze zbycia nieruchomości nabytej w 2004 r. oraz ruchomości znajdujących się w zbytej nieruchomości.
Czy dla ustalenia podstawy opodatkowania w podatku od czynności cywilnoprawnych można przyjąć ceny ustalone indywidualnie dla każdego zakupionego samochodu używanego, dokonane na podstawie posiadanych przez wnioskodawcę cenników, z uwzględnieniem stopnia zużycia samochodu i ewentualnej ceny jaką wnioskodawca może uzyskać z tytułu dalszej sprzedaży?
Czy sprzedaż zakładu jest sprzedażą przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 3 oraz czy przychodem ze sprzedaży jest cena wyrażona w umowie sprzedaży, a przychód ten jest opodatkowany na zasadach ogólnych zgodnie z art. 7 ust. 1, zaś kosztem zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych jest wartość księgowa przedsiębiorstwa, tj. wartość początkowa
Czy wydanie przez Spółkę według zasad określonych w art. 453 k.c. swym udziałowcom nieruchomości lokalowych, w miejsce spłaty kwoty pożyczki udzielonej przez tych udziałowców, będzie powodować po stronie Spółki powstanie przychodu z odpłatnego zbycia rzeczy lub praw w rozumieniu art. 14 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy wnioskodawca jest zmuszony do wykazania uzyskanego dochodu ze sprzedaży samochodu w rocznym zeznaniu PIT i odprowadzenia od niego podatku? Jeżeli tak, to w jaki sposób ma uniknąć podwójnego opodatkowania?
Czy sugerowane przez pracownika organu podatkowego podwyższenie kwoty deklarowanej do naliczenia podatku od czynności cywilnoprawnych było zasadne?
Czy u Wnioskodawcy, prowadzącego działalność statutową polegającą m. in. na upowszechnianiu wyników badań naukowych i prac rozwojowych, przychodem ze zbycia danych meteorologicznych i hydrologicznych jednostkom naukowym i studentom dla potrzeb prac naukowo-badawczych jest preferencyjna cena, faktycznie przez nich zapłacona, czy przychód należy obliczyć zgodnie z art. 14 ust. 1 zdanie 2. i ust. 2 ustawy
Czy prawidłowym jest odliczenie od przychodów uzyskanych ze sprzedaży działek budowlanych, kosztów tzw. renty planistycznej, w przypadku wydania przez właściwy organ decyzji ustalającej wysokość tej opłaty.