Interpretacja indywidualna z dnia 8 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-3.4012.476.2024.5.APR
Prawo do stosowania indywidualnej proporcji do częściowego odliczenia podatku naliczonego.
Prawo do stosowania indywidualnej proporcji do częściowego odliczenia podatku naliczonego.
Brak prawa do stosowania indywidualnej proporcji do częściowego odliczenia podatku naliczonego.
Prawo do stosowania indywidualnej proporcji do częściowego odliczenia podatku naliczonego.
Czy fakt, że osoba będąca większościowym udziałowcem spółki, jest jednocześnie fundatorem i członkiem zarządu fundacji, z czego z tytułu powołania do zarządu pobiera wynagrodzenie, stanowi przesłankę negatywną, tj. posiadanie prawa majątkowego związanego z prawem do otrzymywania świadczeń, o których mowa w art. 28j ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT i związku z tym utraci prawo do opodatkowania ryczałtem od
Wykonując wyłącznie czynności zwolnione od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 i 9 ustawy, czyli których wartość sprzedaży nie przekroczy kwoty 200 000 zł lub wykonując wyłącznie czynności zwolnione na podstawie art. 43 ust. 1 ustawy lub przepisów wydanych na podstawie art. 82 ust. 3 mają możliwość złożenia zgłoszenia rejestracyjnego, natomiast zgłoszenie takie nie ma charakteru obligatoryjnego. Zatem
Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy, świadczonych usług organizacji wydarzeń sportowych, w ramach których pobierana jest opłata startowa od uczestników.
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych przy zastosowaniu prewspółczynnika obrotowego, obowiązek dokonywania korekty po zakończeniu roku oraz obowiązek korekty wieloletniej.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy usług, w ramach których pobierana jest opłata startowa od uczestników organizowanych przez Wnioskodawcę wydarzeń sportowych.
Interpretacja indywidualna w zakresie obowiązku odprowadzania podatku VAT z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia za realizację świadczeń z zakresu poradnictwa obywatelskiego i mediacji oraz udokumentowania tych czynności.
Dochody Stowarzyszenia przeznaczone na statutowe cele związane z utworzeniem punktu przedszkolnego oraz świetlicy środowiskowej będą korzystały ze zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT
Brak obowiązku rejestracji jako podatnik VAT czynny po przekroczeniu limitu 200 000 zł oraz zastosowania stawki podatku 0% dla świadczonych usług.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT otrzymanego do Stowarzyszenia wkładu w kwocie 250.000 Euro na realizację Przedsięwzięcia, oraz prawa do odliczenia podatku od wydatków związanych z realizacją Przedsięwzięcia.
Brak obowiązku poboru zryczałtowanego podatku dochodowego w związku z wypłatą wynagrodzenia wobec świadczenia przez rezydentkę podatkową Szwajcarii usług prawnych.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy.
ustalenie czy sprzedaż prac wytworzonych przez podopiecznych WZT i ŚDS podlega opodatkowaniu podatkiem VAT, nieuznania działalności polegającej na sprzedaży tych prac jak i późniejszego wydatkowania środków pieniężnych uzyskanych ze sprzedaży za działalność gospodarczą w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy o VAT oraz braku obowiązku wystawienia nabywcom faktury VAT z tytułu sprzedaży prac.
Przeznaczenie na okresową oprocentowaną lokatę bankową środków pieniężnych na rachunku bankowym Stowarzyszenia zgromadzonych z darowizn na cele statutowe od osób prywatnych oraz podmiotów gospodarczych nie powoduje powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu w wysokości ulokowanych środków
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego oraz odzyskania podatku VAT w związku z realizacją inwestycji
Brak prawa do otrzymania zwrotu podatku naliczonego zawartego w fakturach związanych z realizacją zadania
kwalifikacji do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na wypłatę pracownikom i członkom Stowarzyszenia Ekwiwalentu z tytułu wykorzystania samochodu osobowego niestanowiąco własności Stowarzyszenia
zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów składek członkowskich
Brak możliwości zastosowania zwolnienia od podatku, na postawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy o VAT dla świadczonych przez Wnioskodawcę usług.
Korzystanie ze zwolnienia podmiotowego z podatku VAT a prawo do odliczenia.
Ochotnicza Straż Pożarna nie ma możliwości odzyskania podatku naliczonego od wydatków poniesionych w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku przez stowarzyszenie od wydatków związanych z realizacją inwestycji polegającej na przebudowie instalacji wewnętrznych w świetlicy wiejskiej.