Interpretacja indywidualna z dnia 5 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDWPT.4011.136.2024.2.MH
Podatek dochodowy od osób fizycznych - otrzymanie zaległego uposażenia.
Podatek dochodowy od osób fizycznych - otrzymanie zaległego uposażenia.
Czy wypłacane dodatkowe wynagrodzenie z tytułu zasądzenia kosztów zastępstwa procesowego dla radcy prawnego, zatrudnionego w państwowej jednostce budżetowej w ramach stosunku służbowego lub stosunku pracy należy traktować jako przychód z tytułu stosunku służbowego (stosunku pracy) wymienionego w art. 12 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i w związku z tym stosować koszty uzyskania przychodu
Czy w przypadku podróży służbowych, kwota opłacanych za pracownika lub zwróconych pracownikowi wydatków poniesionych na wyżywienie: 1. w sytuacji, gdy pracodawca zapewnia w czasie podróży służbowej bezpłatne wyżywienie w wysokości przekraczającej limit diet, 2. w sytuacji, gdy pracodawca nie zapewnia bezpłatnego wyżywienia w czasie podróży służbowej - w wysokości przekraczającej limit diet - stanowi
Czy równoważnik pieniężny w zamian za wyżywienie otrzymany przez funkcjonariusza Straży Granicznej będącego słuchaczem Ośrodka Szkolenia na kursach stacjonarnych, na podstawie § 4 ust. 2 ww. rozporządzenia stanowi przychód ze stosunku służbowego w rozumieniu art. 12 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym? Czy z uwagi na wypłatę równoważnika pieniężnego
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie korekty PIT-36 w związku ze zwrotem podatku zagranicznego.
1. Czy poprawnie ustalone zostało przez Wnioskodawcę, w świetle zapisów umów o unikaniu podwójnego opodatkowania, miejsce opodatkowania przychodów z pracy wykonywanej w Austrii w ramach umowy o pracę z niemieckim pracodawcą? 2. Czy zaprezentowany sposób dokonywania rozliczeń w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych jest prawidłowy, a jeżeli nie to jak powinien wyglądać właściwy sposób obliczenia
Czy należność zagraniczna wypłacana żołnierzom zawodowym pełniącym służbę poza granicami państwa, jest wolna od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 83 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w świetle art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, Wnioskodawcy przysługuje zwrot zapłaconego podatku od dochodów uzyskanych od Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji?
Czy równoważnik pieniężny w zamian za wyżywienie przysługujący funkcjonariuszom celnym jest zwolniony z podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy równoważnik pieniężny w zamian za wyżywienie przysługujący funkcjonariuszom celnym stanowi przychód ze stosunku służbowego, czy też jest zwolniony z podatku dochodowego od osób fizycznych?
1. Czy wymienione należności mogą korzystać ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 i pkt 83 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? 2. Czy za tego typu projekty z pomocy bezzwrotnej Unii Europejskiej (Komisji Europejskiej) należy odprowadzić podatek? 3. Jeśli za tego typu projekty należy odprowadzić podatek to w jakiej wysokości?
Czy wynagrodzenia otrzymane przez Wnioskodawcę mogą korzystać ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 i lub pkt 83 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawca spełnia przesłanki do skorzystania ze zwolnienia z podatku dochodowego części przychodu ze stosunku pracy za rok 2008 w wysokości równowartości 30% diety za każdy dzień pobytu za granicą, zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 20 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawca spełnia przesłanki do skorzystania ze zwolnienia z podatku dochodowego części przychodu ze stosunku pracy za rok 2007 w wysokości równowartości 30% diety za każdy dzień pobytu za granicą, zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 20 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawca spełnia przesłanki do skorzystania ze zwolnienia z podatku dochodowego części przychodu ze stosunku pracy za rok 2008 w wysokości równowartości 30% diety za każdy dzień pobytu za granicą, zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 20 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wypłata odsetek na mocy art. 128 ustawy o Straży Granicznej jest przychodem zwolnionym od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 95 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawca może skorzystać z zapisu wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 20 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.) przy rozliczeniu podatku za 2008 rok?
Czy należność zagraniczna wypłacana żołnierzowi zawodowemu pełniącemu służbę poza granicami państwa jest zwolniona od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie zapisu art. 21 ust. 1 pkt 83 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, czy na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 20 ww. ustawy?
Czy na podstawie przedstawionego stanu faktycznego Wnioskodawca ma prawo zastosować korzystniejsze dla siebie rozwiązanie w postaci: 1. zwolnienia wynagrodzenia od opodatkowania do wysokości 30% diety za każdy dzień (w wysokości ustalonej Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 14 września 2005 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących
Jakie daty Wnioskodawca zobowiązany jest wpisywać w informacji PIT-11?Czy mają to być daty zatrudnienia i zwolnienia, daty pierwszej i ostatniej wypłaty czy też zatrudnienia i ostatniej wypłaty?
Czy spółka cywilna prawidłowo wykonywała swoje obowiązki jako płatnik zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu zawartej umowy o pracę i osiąganych przez pracownika dochodów z tytułu określonego w art. 10 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wycieczka zorganizowana przez pracodawcę na rzecz pracowników w całości sfinansowana z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych jest świadczeniem pieniężnym czy rzeczowym ?
Czy otrzymana w 1994r. pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego stanowi przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym w dacie jej faktycznego otrzymania, czy też w dacie jej umorzenia? OF/4117-0003/05/Z, decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Czy wartość bezpłatnego wyżywienia lub jego równoważnik pieniężny wydawanych lub wypłacanych żołnierzom służby nadterminowej od 1.01.2005 r. korzysta ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?