Interpretacja indywidualna z dnia 18 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDSL1-2.4011.539.2024.2.MO
Określenie stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Określenie stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Jaką stawkę podatku CIT ma zastosować Spółka w sytuacji wypłaty zysku netto wypracowanego przez nią w okresie opodatkowania Ryczałtem?
Jaką stawkę podatku CIT ma zastosować Spółka w sytuacji wypłaty zysku netto wypracowanego przez nią w okresie opodatkowania Ryczałtem?
Brak możliwości opodatkowania przychodów z dzierżawy Wzorów Wspólnotowych ryczałtem ewidencjonowanym.
Opodatkowanie przychodów ryczałtem ewidencjonowanym – agent ubezpieczeniowy.
W zakresie ustalenia, czy spółka ma prawo zastosować stawkę ryczałtu do zaliczki na dywidendę w wysokości 10% podstawy opodatkowania na podstawie art. 28o ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest nieprawidłowe w części dotyczącej możliwości złożenia korekt zeznań podatkowych za lata 2020-2021 oraz prawidłowe w pozostałej części – wynagrodzenie dyrektora przedszkola.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 77.39.19.0, PKWiU 77.32.10.0.
Stawka ryczałtu w celu opodatkowania wynagrodzenia dyrektora przedszkola/szkoły sfinansowanego z dotacji.
Możliwość opodatkowania wynagrodzenia pokrytego środkami z dotacji oświatowej stawką podatku ryczałtowego w wymiarze 3%.
Możliwość opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
1. Czy w przedstawionym Zdarzeniu przyszłym nr 1, wypłacając Wspólnikowi w Drugim Roku Podatkowym zysk za Pierwszy Rok Podatkowy, Spółka będzie uprawniona do zastosowania 10% stawki Ryczałtu tj. stawki Ryczałtu wynikającej ze statusu podatnika rozpoczynającego prowadzenie działalności? 2. Czy w przedstawionym Zdarzeniu przyszłym nr 2, wypłacając Wspólnikowi w Piątym Roku Podatkowym zysk za Pierwszy
W zakresie możliwości zastosowania 10% stawki ryczałtu w konkretnych latach podatkowych.
W zakresie ustalenia, czy: 1. Spółka jest uprawniona do zastosowania 10% stawki Ryczałtu w trakcie pierwszego roku opodatkowania Ryczałtem, tj. w Pierwszym Roku Podatkowym, 2. Spółka będzie uprawniona do zastosowania 10% stawki Ryczałtu w trakcie drugiego roku opodatkowania Ryczałtem, tj. w Drugim Roku Podatkowym, 3. Spółka będzie uprawniona do zastosowania 10% stawki Ryczałtu w trakcie trzeciego roku
W zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca będzie miał prawo do zastosowania stawki podatkowej, przewidzianej dla podatników opodatkowanych ryczałtem od dochodów spółek, o której mowa w art. 28 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT, w wysokości 10 % z tytułu wypłaty zysku za okres czerwiec – grudzień 2022 r.
Wypłacony zysk za pierwszy rok opodatkowania Ryczałtem będzie ustalony na podstawie stawki ryczałtu obowiązującej w drugim roku opodatkowania ryczałtem, bowiem to w nim będzie podejmowana uchwała o podziale wyniku finansowego. Natomiast faktyczna wypłata tego zysku lub rok za który jest wypłacany pozostaje bez wpływu na stosowaną stawkę ryczałtu.
Wynagrodzenie uzyskane z tytułu cesji umowy leasingowej.
Określenie stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Określenie stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Możliwość opodatkowania wg skali podatkowej wynagrodzenia z tytułu pełnienia funkcji zarządczej w Spółce z o.o. oraz określenia stawki ryczałtu dla usług pośrednictwa świadczonych w ramach Konsorcjum.
Właściwa stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Przychody uzyskiwane przez Panią ze świadczenia w ramach działalności gospodarczej usług sklasyfikowanych według PKWiU pod symbolem 32.50.22, zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 6 lit. a) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, należy opodatkować ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych wg stawki 5,5% przychodów uzyskanych z działalności wytwórczej
Przychód osiągany z prowadzonej działalności gospodarczej za pośrednictwem spółki jawnej z tytułu usług polegających na nabywaniu wierzytelności i ich windykacji na własny rachunek, sklasyfikowanych pod kodem PKWiU 64.99.19.0, podlega opodatkowaniu 15% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.