Interpretacja indywidualna z dnia 19 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.532.2024.3.ACZ
Skutki podatkowe otrzymania odszkodowania za wywłaszczenie prawa wieczystego użytkowania gruntu.
Skutki podatkowe otrzymania odszkodowania za wywłaszczenie prawa wieczystego użytkowania gruntu.
Prawo do zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy w związku z otrzymanym odszkodowaniem (wywłaszczenie).
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy części Nieruchomości w ramach wywłaszczenia w zamian za odszkodowanie oraz w ramach sprzedaży pozostałej części Nieruchomości, a także opodatkowania podatkiem VAT odszkodowania wypłaconego tytułem wywłaszczenia wyłącznie w części przypadającej na Wnioskodawcę.
Przedstawiamy zestawienie najważniejszych wyroków sądów z kończącego się 2023 r., jakie zapadły w sprawach z udziałem jednostek samorządu terytorialnego bądź mogą mieć istotne znaczenie dla działalności JST. Wybraliśmy najistotniejsze – w naszej ocenie – z orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego, Naczelnego Sądu Administracyjnego, wojewódzkich sądów administracyjnych, Sądu Najwyższego, Krajowej Izby Odwoławczej
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT planowanej sprzedaży udziału w działce.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości ( wywłaszczonej ) przez spadkobiercę w przypadku gdy umowę przedwstępną podpisał spadkodawca.
Zwolnienie na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy, wywłaszczenia działek nr 1, 2, 3, 4 będących we współwłasności małżeńskiej z nakazu władzy publicznej pod drogę publiczną w zamian za odszkodowanie.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości zwróconej po wywłaszczeniu spadkobiercom.
Czy przychód uzyskany za sprzedaż udziału w prawie własności nieruchomości jako nieruchomości zwróconej po wywłaszczeniu spadkobiercom, podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, o którym mowa w ustawie o podatku dochodowym w art. 10 ust. 1 pkt 8?
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości zwróconej po wywłaszczeniu.
Wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zbycia nieruchomości.
W zakresie skutków podatkowych odpłatnego zbycia nieruchomości.
Mając jednak na uwadze powołany wyżej art. 10 ust. 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w niniejszej sprawie, pięcioletni termin, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 tej ustawy należy liczyć od daty nabycia nieruchomości przez spadkodawców. Ponieważ rodzice Wnioskodawczyni będącą przedmiotem wywłaszczenia, niezabudowaną nieruchomość nabyli do majątku wspólnego w 1962 r, to upłynął wymagany
Brak możliwości zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT dostawy działek w zamian za odszkodowanie na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10a ustaw.
podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży udziału w nieruchomości nabytego przez Wnioskodawczynię w wyniku zwrotu wywłaszczonej nieruchomości spadkobiercom
Należy stwierdzić, że przyznane na podstawie ugody sądowej odszkodowanie korzysta ze zwolnienia od opodatkowania podatkiem dochodowym na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Określenia momentu powstania obowiązku podatkowego oraz podstawy opodatkowania z tytułu czynności przeniesienia z mocy prawa prawa własności nieruchomości w zamian za odszkodowanie.
Jak obliczyć 5-letni termin, warunkujący opodatkowanie zbycia nieruchomości, przy sprzedaży gruntu z wybudowanym później budynkiem, przy wybudowaniu budynku przed nabyciem własności gruntu bądź przy zniesieniu współwłasności?