Interpretacja indywidualna z dnia 3 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.317.2024.2.LS
Opodatkowanie dochodów ze sprzedaży roślin ozdobnych.
Opodatkowanie dochodów ze sprzedaży roślin ozdobnych.
Wyłączenie z działów specjalnych produkcji rolnej, uprawy roślin w hali bez użycia światła słonecznego, w której cykl uprawy będzie trwał więcej niż miesiąc.
Opodatkowanie dochodów ze sprzedaży roślin ozdobnych.
Ustalenie źródła przychodu, rozliczenia kosztów uzyskania przychodu, rozliczania straty i obowiązków ewidencyjnych z działalności polegającej na produkcji i sprzedaży wina.
Czy Wnioskodawca będzie kwalifikował przychody ze sprzedaży wina jako przychody z innych źródeł. Czy Wnioskodawca może zaliczyć wydatki związane z uprawą winorośli do kosztów uzyskania przychodów. Czy Wnioskodawca może zaliczyć wydatki związane z produkcją wina do kosztów uzyskania przychodów. Którą stawkę podatku zgodnie z art. 19 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych będzie płacił Wnioskodawca
Dotyczy opodatkowania dochodów ze sprzedaży roślin ozdobnych.
Ustalenie źródła przychodu i rozliczenia kosztów uzyskania przychodu z działalności polegającej na produkcji i sprzedaży wina oraz sprzedaży sadzonek pochodzących z własnych upraw.
Kwestia ustalenia czy sprzedaż zamrożonej we własnej profesjonalnej chłodni przez rolnika borówki amerykańskiej jest nadal sprzedażą produktu rolnego, nieprzetworzonego, pochodzącego z produkcji rolniczej określonej w art. 2 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Skutki podatkowe otrzymania odszkodowania za szkody w uprawach.
Dotyczy opodatkowania dochodów ze sprzedaży krzewów ozdobnych z własnej uprawy.
Skutków podatkowych sprzedaży kiszonki.
Zakup sadzonek i uprawa winorośli oraz wydatki bezpośrednio związane z produkcją wina jako koszty uzyskani przychodu ze sprzedaży wytworzonego wina. Brak obowiązku prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów, w sytuacji uzyskiwania przychodów z produkcji i sprzedaży wina zaliczanych do źródła przychodów określonego w art. 10 ust. 1 pkt 9.
Brak obowiązku zapłaty podatku dochodowego, ponieważ minął okres 5-ciu lat od nabycia nieruchomości przez spadkodawcę; brak obowiązku zapłaty podatku dochodowego, gdyż minął okres 6-ciu miesięcy od nabycia rzeczy ruchomych przez męża - spadkodawcę; rolnik ryczałtowy opłacający podatek rolny nie jest zobligowanym przy sprzedaży płodów rolnych do zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych.
Opodatkowania dochodów z internetowej sprzedaży sadzonek drzew i krzewów ozdobnych pochodzących z własnej uprawy
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zaliczenia do działalności rolniczej przychodów ze sprzedaży mrożonych truskawek oraz w zakresie zastosowania przepisów art. 20 ust. 1c i art. 21 ust. 1 pkt 71 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Uznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku od towarów i usług w związku ze sprzedażą działki oraz podlegania opodatkowaniu jej sprzedaży.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania hodowli roślin.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania hodowli roślin.
Opodatkowanie przychodów ze sprzedaży kwiatów i krzewów pochodzących z własnej hodowli.
Opodatkowanie przychodów z uprawy i sprzedaży roślin ozdobnych i sadzonek.
Czy Wnioskodawczyni prowadząca działy specjalne produkcji rolnej, nie zamierzająca zgłaszać zamiaru prowadzenia ksiąg w trybie określonym w art. 24a ust. 2 pkt 2 i art. 15 zdanie drugie ustawy o podatku od osób fizycznych będzie zobowiązana - na skutek przekroczenia limitu przychodu 1.200.000 euro - do prowadzenia ksiąg rachunkowych?
1. Czy przy obecnym stanie faktycznym Spółka jest zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych z tytułu przychodów uzyskiwanych ze sprzedaży pieczarek?2. Czy w takiej sytuacji Spółka będzie podatnikiem jedynie podatku rolnego wyliczanego zgodnie z Ustawą o podatku rolnym?
Jeżeli Wnioskodawca z tytułu prowadzenia działów specjalnych produkcji rolnej faktycznie nie dokona zgłoszenia zamiaru prowadzenia ksiąg rachunkowych w urzędzie skarbowym, będzie mógł określać dochód z tego tytułu przy zastosowaniu norm szacunkowych. Oznacza to, że Wnioskodawca będzie mógł wybrać metodę określenia dochodu z prowadzonych działów specjalnych na podstawie art. 24 ust. 4 ustawy o podatku