Czy w związku z opłacaniem składek na ubezpieczenie na życie pracowników należy rozpoznawać sprzedaż zwolnioną z VAT
Przepisy wprowadzające pracownicze plany kapitałowe (PPK) nakładają na pracodawców wiele obowiązków związanych z ich utworzeniem i prowadzeniem. Najważniejsze z nich to wybór instytucji finansowej prowadzącej PPK oraz podpisanie z tą instytucją stosownych umów. Kolejnym obowiązkiem jest comiesięczne obliczanie i przekazywanie wpłat do wybranej instytucji, a także gromadzenie i archiwizacja dokumentów
Czy w przypadku przeksięgowania z rachunku bankowego fundusz operacyjny na rachunek bankowy obrotowy Spółki pozostałych niewykorzystanych środków pochodzących z dotacji od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz składek członkowskich Wnioskodawca będzie zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego od tej kwoty?
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej w formie indywidualnej kancelarii radcy prawnego składek radcowskich (obejmujących składkę członkowską i składkę ubezpieczeniową).
1. Czy wobec nałożonych ustawowo obowiązków przynależności do samorządu zawodowego i podnoszenia kwalifikacji zawodowych przez członków tego samorządu, realizowanie tego obowiązku poprzez uczestniczenie w kursach organizowanych przez organ samorządu zawodowego w ramach kształcenia podyplomowego ze środków pochodzących od członków samorządu, skutkuje po stronie uczestnika powstaniem przychodu w rozumieniu
Nieuznanie składek członkowskich oraz uzupełniających składek członkowskich jako przychodu stowarzyszenia zwykłego;Zwolnienie z opodatkowania składek członkowskich oraz uzupełniających składek członkowskich stowarzyszenia zwykłego.
Umorzenie składki członkowskiej nie stanowi dla lekarza przychodu z innych źródeł podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych oraz w rezultacie nie ma obowiązku wystawienia informacji PIT 8C.
Różnica, jaka powstała pomiędzy pierwotną wysokością składki członkowskiej a nowo powstałą wartością ustaloną przez Walne Zgromadzenie Koła, tj. obniżenie jej o sumę równoważną 20% wartości tusz dostarczonych do punktu skupu nie jest przychodem myśliwego w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 9 i art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a tym samym jak słusznie twierdzi Wnioskodawca
Skutki podatkowe braku obowiązku zapłaty składek członkowskich na rzecz koła łowieckiego.
Opodatkowanie składek członkowskich i usług świadczonych w zamian za wynagrodzenie oraz ustalania wskaźnika proporcji.
Członkostwo w stowarzyszeniu wiąże się z obowiązkiem opłacania składek, które stanowią często zasadnicze źródło finansowania działalności organizacji. Może się jednak okazać, że członkowie stowarzyszenia mogą otrzymywać różnego rodzaju świadczenia od swojej organizacji. Przekazanie takich świadczeń wiąże się niekiedy z określonymi skutkami podatkowymi.
Prawidłowość ustalania obrotu dla celów podatku VAT oraz kalkulacji wartości współczynnika struktury sprzedaży zgodnie z art. 90 ust. 3 ustawy.
Składki wnoszone na rzecz organizacji są często zasadniczym źródłem finansowania ich działalności. Po spełnieniu określonych warunków, dochód z tytułu składek najczęściej jest wolny od podatku dochodowego. W praktyce mogą jednak wystąpić różne sytuacje wpływające na brak możliwości skorzystania z tego zwolnienia.
1. Czy składki członkowskie wpłacane do Spółdzielni przez Jej członków są przychodem Spółdzielni, w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Jeżeli składki członkowskie są przychodem Spółdzielni i jeżeli jest to jedyne źródło Jej przychodów, to czy dochód Spółdzielni osiągnięty w roku podatkowym, wynikający z nadwyżki tych przychodów nad kosztami ich uzyskania, czyli nad kosztami
Czynność pobierania przez Wnioskodawcę świadczeń pieniężnych stanowi zapłatę za świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, w konsekwencji stanowić będą obrót. Dotacja na pokrycie poniesionych kosztów realizacji projektu nie będzie stanowić obrotu w rozumieniu art. 29 ust. 1 ustawy o VAT, zatem nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Podatek VAT od wydatków związanych
Czy od zebranych miesięcznych składek członkowskich, przeznaczonych na opłatę za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego na własność, będziemy zwolnieni od podatku dochodowego od osób prawnych?
1. Które usługi statutowe Wnioskodawcy od 2011 r. są czynnościami podlegającymi obowiązku podatkowemu z tytułu podatku od towarów i usług? 2. Sprzedaż których usług świadczonych przez Wnioskodawcę będzie musiała Które usługi statutowe Związku od 2011 r. są czynnościami podlegającymi obowiązku podatkowemu z tytułu podatku od towarów i usług?
1. Które usługi statutowe Wnioskodawcy od 2011 r. są czynnościami podlegającymi obowiązku podatkowemu z tytułu podatku od towarów i usług? 2. Sprzedaż których usług świadczonych przez Wnioskodawcę będzie musiała Które usługi statutowe Związku od 2011 r. są czynnościami podlegającymi obowiązku podatkowemu z tytułu podatku od towarów i usług?
prawidłowość ustalania obrotu dla celów podatku VAT oraz kalkulaca wartości współczynnika struktury sprzedaży zgodnie z art. 90 ust. 3 ustawy
Czy przy wyliczeniu proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 r. (Dz. U. Nr 54, poz. 535 z póź. zm.), należy uwzględnić czynności niepodlegające podatkowi VAT?
Które z wymienionych rodzajów przychodów podlegają obowiązkowi ewidencjonowania na kasie fiskalnej (z uwzględnieniem przepisów rozporządzenia MF z dnia 26 lipca 2010 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących)?
Które z wymienionych rodzajów przychodów po zmianie przepisów korzystają ze zwolnienia wynikającego z faktu uchylenia załącznika nr 4 do ustawy o podatku od towarów i usług ze skutkiem od dnia 1 stycznia 2011 r. podlegają podatkowi VAT?
1. Które usługi świadczone przez Okręg będą podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? 2. Sprzedaż których usług świadczonych przez Okręg będzie musiała być ewidencjonowana za pomocą kasy fiskalnej? 3. Czy Okręg może nadal korzystać ze zwolnienia z podatku VAT, na mocy art. 113 ust. 1 ustawy o VAT?