Poradnia ‒ oznaczanie produktów żywnościowych
Agencja Rynku Rolnego poinformowała, że od 1 czerwca 2012 r. obowiązuje nowy wzór Deklaracji wpłaty na fundusze promocji produktów rolno-spożywczych (FPZ f1). Deklaracje przekazywane do właściwych miejscowo oddziałów terenowych Agencji Rynku Rolnego po upływie tego terminu powinny być wypełnione na nowym formularzu dokumentu w wersji 5.0.
Zbliża się termin składania kwartalnych deklaracji oraz wpłat na fundusze promocji produktów rolno-spożywczych. Co do zasady deklaracje za I kwartał 2012 r. należy złożyć do 25 kwietnia 2012 r. Wyjątkiem są sytuacje, gdy wpłata na fundusz nie przekracza pięciokrotnej wysokości kosztów upomnienia w postępowaniu egzekucyjnym w administracji (tj. 44 zł). Podmiot zobowiązany do rozliczania wpłat na fundusze
w przypadku sprzedaży pochodzących z własnych upraw kapusty i ogórków, przerobionych sposobem przemysłowym, polegającym na ich kiszeniu zastosowanie będzie miało zwolnienie podatkowe zawarte w art. 21 ust. 1 pkt 71 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy dochód ze sprzedaży produktów roślinnych pochodzących z własnych upraw po ich przetworzeniu polegającym na kwaszeniu ogórków i kapusty jest zwolniony od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy w związku ze sprzedażą kapusty kwaszonej powstaje obowiązek płacenia podatku dochodowego, czy też jest to działalność rolnicza, niepodlegająca opodatkowaniu podatkiem dochodowym?
Dotyczy stosowania obniżonej 7% stawki podatku od towarów i usług dla przypraw zakwalifikowanych do grupy statystycznej o symbolu PKWiU 13.33 i grupowaniu 15.33.39.13-90.90
Czy przedmiotem wkładu niepieniężnego do nowo powstałej spółki jest zorganizowana część przedsiębiorstwa Spółki z art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w przypadku przeniesiona do nowo powstałej spółki działalności związanej z produkcją i sprzedażą przetworów młynarskich oraz wniesienia gruntów zakładów w trzech miastach w Polsce itd.?
Dotyczy opodatkowania stawką 7% podatku od towarów i usługsprzedaży następujących produktów spożywczych:- estrogen suszony, majeranek suszony, cząber suszony( symbol PKWiU 15.33.13-90.90 warzywa suszone pozostałe, gdzie indziej niesklasyfikowane),- mieszanki przyprawowe ( symbol PKWiU 15.87.12-70 sosy i przetwory z nich, zmieszane przyprawy i zmieszane przyprawy korzenne, gdzie indziej niesklasyfikowane
Według jakiej stawki opodatkowana jest sprzedaż na terenie Polski następujących towarów: - słodzik stołowy na bazie środka słodzącego ? aspartamu w tabletkach i pudrze,- słodzik stołowy na bazie środka słodzącego ? sacharynianu sodu i aspartamu w tabletkach i pudrze,- słodzik stołowy na bazie środka słodzącego ? cyklaminianu sodu i sacharynianu sodu w tabletkach i pudrze,- pastylki do ssania odświeżające
Czy stawka podatku VAT stosowana przez Wnioskodawcę na flaki wołowe - mrożone, krojone, opakowanie jednostkowe o wadze 1kg (PKWiU 15.13.12-60.99) jest właściwa?
Czy dochody uzyskanych z produkcji i sprzedaży wina z winogron pochodzących z upraw własnych rolnika, właściciel gospodarstwa rolnego nie prowadzącego innej poza rolnictwem działalności gospodarczej ani też działalności w działach specjalnych produkcji rolnej podlegają opodatkowaniu podatnikiem podatku dochodowego.
Jak jest stawka VAT na sprzedaż owoców zalanych galaretka owocową gotowych do spożycia po otwarciu ?.
Podatnik prowadzi gospodarstwo rolne, w ramach którego sprzedaje pochodzące z własnej uprawy warzywa i owoce. Część produktów roślinnych (ogórki, kapusta) sprzedaje po ich kiszeniu. Do działalności ma zamiar włączyć sprzedaż surówek z warzyw własnej uprawy (kapusta, marchew, por, seler). Podatnik wniósł zapytanie, czy w powyższej sytuacji całość sprzedaży podlega zwolnieniu od podatku dochodowego.
Czy dokonując przetwórstwa i konfekcjonowania własnych produktów rolnych, podatnik nie zostaje wyłączony ze zwolnienia z podatku dochodowego?
Czy można zastosować stawkę podatku w wysokości 7% przy sprzedaży herbatki do zaparzania z suszonego warzywa momordica charantia (dyniowate)? Z przedstawionego stanu faktycznego, wynika, że wg informacji uzyskanej z urzędu Statystycznego w Warszawie, w powiązaniu z kodem CN 0712 90 90 90 ww. herbata posiada symbol PKWiU- 15.33.13 -90.90.
1. Czy działalność polegająca na zakupie produktów rolnych i owocowo-warzywnych od producentów rolnych na podstawie umów kontraktacji i umów sprzedaży "na pniu" oraz na świadczeniu tym producentom dodatkowych świadczeń stanowi działalność rolniczą w rozumieniu ustawy? 2. Czy te świadczenia dodatkowe stanowią koszt uzyskania przychodów?