Interpretacja indywidualna z dnia 2 listopada 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.746.2021.1.MG
PIT - w zakresie skutków podatkowych zakupu walut wirtualnych w ramach realizacji umowy opcji.
PIT - w zakresie skutków podatkowych zakupu walut wirtualnych w ramach realizacji umowy opcji.
W zakresie skutków podatkowych zakupu walut wirtualnych w ramach realizacji umowy opcji.
W zakresie skutków podatkowych nabycia walut wirtualnych w ramach realizacji umowy opcji zakupu
Czy Premia Opcyjna związana z przyznaną Spółce Opcją Zakupu, wymagalna po dniu rezygnacji po dniu rezygnacji z realizacji Opcji Zakupu, tj. po Dniu Wykonania Opcji, stanowi koszt uzyskania przychodów dla Spółki, o którym mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (ustawa o CIT), który winien być rozpoznany dla celów podatkowych na podstawie i w trybie art. 15 ust. 4d i 4e ustawy
1. Które z kwot uiszczanych na rzecz banku mogą zostać uznane w Spółce za koszt uzyskania przychodu? 2. W jakich terminach Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów kwotę jej zobowiązania wobec banku?
1. Czy straty wynikające z rozliczenia (zamknięcia umów opcyjnych) w wyniku wcześniejszego zamknięcia transakcji przez banki stanowią koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz. U. z 2000r. Nr 54, poz. 654 ze zm.)? 2. Czy powstałe straty opcyjne stanowią koszt podatkowy w momencie (dniu) zamknięcia rozliczenia
Czy skutki finansowe (koszty) zamkniętych transakcji walutowych, chociaż nie zapłaconych można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu w dacie zamknięcia tych transakcji? Czy dopiero w dacie ich zapłaty? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)
Czy w związku z zawarta ugodą z wierzycielami (bankami) po jej zrealizowaniu wartość zredukowanego zobowiązania będzie przychodem do opodatkowania? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)
Czy przychód u pracowników należy rozpoznawać w momencie przyznania ograniczonych praw do akcji, czy też dopiero w momencie nabycia pełnego prawa do dysponowania akcjami?
Czy w przypadku przkeazywania przez spółkę-matkę świadczeń na rzecz Spółki ciążą na tej Spółce obowiązki płatnika?
Czy jeśli udziałowiec spółki przekazuje pracownikom spółki swoje akcje lub opcje na nie to na Spółce ciążą obowiązki płatnika?
Czy w przypadku przekazywania przez udziałowca spółki pracownikom spółki akcji i opcji na akcje na spółce ciążą obowiązki płatnika?
Czy jeśli zagraniczna spółka-matka przekazuje pracownikom spółki-córki opcje na akcje to istnieje obowiązek poboru podatku dochodowego od osób fizycznych po stronei spółki-córki?
147782 Czy w przytpadku gdy spółka matka przekazuje pracownikom spółki córki opcje na akcje to na spółce-córce ciążą obowiązki płatnika?
Wnioskująca prosi o potwierdzenie Jej stanowiska, iż:a) z tytułu przyznania opcji uczestnikowi Planu, Spółka nie jest zobowiązana jako płatnik do poboru podatku dochodowego od osób fizycznych, orazb) z tytułu realizacji opcji przez uczestnika Planu, Spółka nie jest zobowiązana jako płatnik do poboru podatku dochodowego od osób fizycznych, orazc) w związku z ewentualnym dochodem uzyskanym przez uczestnika
Jak w przypadku gdy spółka matka przekuje pracownikom spółki córki akcje i opcje na akcje określić moment powstania przychodu?
Czy podatnik ma prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o pełną kwotę podatku naliczonego z tytułu wykupu samochodu o którym mowa w art. 86 ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług, będącego przedmiotu leasingu operacyjnego, którego umowę zarejestrowano w urzędzie skarbowym?