Interpretacja indywidualna z dnia 18.03.2016, sygn. IBPB-1-1/4511-805/15/WRz, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPB-1-1/4511-805/15/WRz
moment zaliczenia do kup kaucji
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania sprzedaży części regenerowanej oraz korekty podstawy opodatkowania w przypadku zwrotu części regenerowanej przez nabywcę.
Zarządca nieruchomości przychody i koszty uzyskania przychodów
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wpłaconej przez Spółkę kaucji na zabezpieczenie sfinansowania nagród, w momencie wykorzystania kaucji przez operatora na sfinansowanie nagród konkursowych, w wysokości wykorzystanej kwoty kaucji
1. Czy wpłata kaucji przez kontrahentów w przypadku wystąpienia nadwyżki na rachunku bankowym skutkuje powstaniem po stronie Spółki przychodu w wysokości wpłaconej kaucji?2. Czy wpłata kaucji przez kontrahentów w przypadku wystąpienia debetu na rachunku bankowym Spółki skutkuje powstaniem po stronie Spółki przychodu w wysokości wpłaconej kaucji?
Dot. opodatkowania wydawanych nagród pieniężnych (przelewanych na karty prepaid), nagród głównych w postaci voucherów oraz pobieranej kaucji na zabezpieczenie sfinansowania nagród.
Ponoszone przez Spółkę wydatki na sfinansowanie nagród, mogą być zaliczone przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów, jako ściśle związane z przychodem wykazywanym przez Spółkę z tytułu otrzymanej kaucji pieniężnej.
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego Spółka prawidłowo przyjęła, że wpłacona przez Spółkę kaucja na zabezpieczenie sfinansowania nagród może być zaliczona przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych w momencie wykorzystania kaucji przez Operatora na sfinansowanie nagród konkursowych, przy czym wyłącznie w wysokości wykorzystanej kwoty kaucji?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zastosowania przepisów o niedostatecznej kapitalizacji.
Stawka podatku dla opłat określonych w umowie najmu lokalu użytkowego.
Podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów oraz w zakresie przychodów.
Czy w związku z opodatkowaniem dochodów uzyskanych z lokat terminowych, dotyczących lokowania środków finansowych (partycypacji i kaucji) wpłacających przez partycypantów i najemców, Wnioskodawca może uznać za koszt podatkowy uzyskania przychodu kwotę waloryzacji różnicy pomiędzy wysokością wpłaconej przez najemcę partycypacji i kaucji, a wysokością jej wypłaty po rozwiązaniu umowy najmu?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu z tytułu sprzedaży lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną własność wydatków na wkład mieszkaniowy, wkład budowlany do spółdzielni mieszkaniowej oraz wydatków poniesionych u notariusza i kaucji zabezpieczającej. Sposób dokumentowania ww. wydatków mieszkalnego. Możliwość zwolnienia z opodatkowania ½ dochodu uzyskanego przez wnioskodawcę ze sprzedaży
Czy Wnioskodawca wraz z siostrą są zobowiązani do zapłaty podatku z tytułu otrzymanej kaucji zabezpieczającej płatności zgodnie z umową najmu?
Czy koszty eksploatacji mieszkania (opłaty ponoszonych za korzystania) opłacone przez Najemcę niezależnie od czynszu najmu stanowią podstawę opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym?
1.Czy kaucja, podlegająca zwrotowi po zakończeniu okresu najmu, stanowi przychód Wynajmującego do opodatkowania podatkiem zryczałtowanym, w chwili jej otrzymania? 2.Czy wpłacona kaucja na zabezpieczenie roszczeń wynikających z przedmiotowej umowy najmu potraktowana jako zwrot kosztów poniesionych strat w sytuacji, gdy zostanie przeznaczona na pokrycie szkód w związku z umową najmu, nie stanowi podstawy
Czy kaucja zwrotna stanowi przychód opodatkowany zryczałtowanym podatkiem dochodowym i czy przychód można obniżyć o kwoty zwróconych kaucji?
Czy otrzymane od najemców opłaty za zużyty gaz, energię elektryczną i wodę stanowią przychód opodatkowany zryczałtowanym podatkiem dochodowym?
1.Co z przypadku Wnioskodawczyni będzie przychodem do opodatkowania (czy sam czynsz w wysokości 800 zł miesięcznie, czy również wszystkie opłaty eksploatacyjne płacone przez najemcę związane z użytkowaniem lokalu)? 2.Czy kaucja podlega w przypadku Wnioskodawczyni opodatkowaniu?
Czy uzyskane odsetki od gromadzonych kaucji mieszkaniowych na rachunku lokat terminowych (art. 49 ust. 1 pkt 2 prawa bankowego) są przychodami związanymi z gospodarką zasobami mieszkaniowymi, a tym samym zwolnione z podatku dochodowego zgodnie z ustawą z dnia 15 lutego 1992 r. (t.j. Dz. U. z 2011 r. nr 74, poz. 397 z późn. zm.) o podatku dochodowym od osób prawnych? /pytanie oznaczone we wniosku Nr
Czy różnica między wpłaconą kaucją mieszkaniową a wypłaconą kaucją mieszkaniową (kaucja wypłacana nie może być niższa od wpłaconej) jest kosztem związanym z gospodarką zasobami mieszkaniowymi? /pytanie oznaczone we wniosku Nr 2/
Najem spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Skutki podatkowe uzyskania odsetek bankowych z tytułu przechowania depozytu pieniężnego na oprocentowanym rachunku bankowym
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie przychodów.