Interpretacja indywidualna z dnia 09.02.2016, sygn. ILPB2/4511-1-1071/15-5/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB2/4511-1-1071/15-5/MK
Opodatkowanie przychodu z tytułu podziału wspólnego majątku małżonków.
Opodatkowanie przychodu z tytułu podziału wspólnego majątku małżonków.
Zbycie lokalu mieszkalnego w drodze umowy dożywocia.
Czy otrzymane środki są zwolnione od podatku dochodowego?Czy istnieje możliwość wspólnego rozliczenia z małżonkiem?
Czy małżonkowie pozostający we wspólności majątkowej mogą skorzystać z ulgi meldunkowej w przypadku, gdy tylko jedno z nich spełnia warunek meldunkowy?
Sposób opodatkowania przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości.
Czy małżonkowie pozostający we wspólności majątkowej mogą skorzystać z ulgi meldunkowej w przypadku, gdy tylko jedno z nich spełnia warunek meldunkowy?
Czy dochód ze sprzedaży lokalu mieszkalnego podlega zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy przy rozliczeniu podatku dochodowego od osób fizycznych, które wnioskodawczyni będzie składała za 2010r. z tytułu dochodu ze sprzedaży mieszkania, może zastosować ulgę meldunkową, która zwolni wnioskodawczynię od naliczenia podatku dochodowego i od jakiej wartości dochodu ulga ta będzie obowiązywała, a od jakiej wysokości będzie zmuszona uiścić ewentualny podatek?
Czy Wnioskodawczyni przysługuje prawo do skorzystania z tzw. ulgi meldunkowej na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, po złożeniu oświadczenia do właściwego urzędu skarbowego o spełnieniu warunków do zwolnienia?
Czy od wartości różnicy, która wystąpi przy zamianie mieszkania (wykupionego w grudniu 2007 r., w którym Wnioskodawca mieszka i jest zameldowany od 20.06.1986 r.) o pow. 63,40 m2 na mniejsze o pow. 35m2 Wnioskodawca musi zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej?
Czy przeniesienie własności lokalu na członka Spółdzielni, któremu przysługuje spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu (ustanowione po dniu 1 maja 2004 roku) - w przypadku członka Spółdzielni będącego byłym najemcą przejętego przez Spółdzielnię nieodpłatnie mieszkania zakładowego (w trybie ustawy o zasadach przekazywania zakładowych budynków mieszkalnych przez przedsiębiorstwa państwowe) - podlega
Czy przeniesienie własności lokalu objęte jest podatkiem VAT w przypadku członka spółdzielni posiadającego lokatorskie prawo do lokalu, gdy ustanowienie tego prawa nastąpiło przed dniem 1 maja 2004 r.?
Czy nabycie udziału w spółdzielczym lokatorskim prawie do lokalu mieszkalnego na podstawie umowy o podział majątku wspólnego zawartej pomiędzy byłymi małżonkami jest objęte podatkiem od towarów i usług?
Konstytucja RP zapewnia każdemu obywatelowi nienaruszalność mieszkania oraz wskazuje, iż każdy ma prawo do własności. Podkreśla także, że władze publiczne są zobowiązane do prowadzenia polityki sprzyjającej zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych obywateli, a w szczególności przeciwdziałają bezdomności, wspierają rozwój budownictwa socjalnego oraz popierają działania obywateli zmierzające do uzyskania