Jak rozliczyć wydatek na internetowy baner reklamowy
1) W jaki sposób Wnioskodawca powinien rozliczyć przychody uzyskane od podmiotu zagranicznego z tytułu wytworzenia autorskiego oprogramowania komputerowego: czy jako przychody z działalności gospodarczej, czy z tytułu przychodów z praw autorskich i praw pokrewnych w rozumieniu odrębnych przepisów? 2) Czy w przypadku rozliczenia ww. przychodów jako przychody z praw autorskich i praw pokrewnych, Wnioskodawca
Czy opłaty licencyjne, które będą otrzymywane przez Wnioskodawcę w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej z tytułu udzielania licencji na korzystanie ze Znaków, powinny być zaliczane przez Wnioskodawcę do przychodów ze źródła pozarolnicza działalność gospodarcza?
Czy opłaty licencyjne, które będą otrzymywane przez SpO z tytułu udzielania licencji na korzystanie ze Znaków powinny być zaliczane po stronie Wnioskodawcy do przychodów ze źródła pozarolnicza działalność gospodarcza?
Czy opłaty licencyjne pobierane w ramach prowadzonej działalności gospodarczej za korzystanie z niezarejestrowanego znaku towarowego wprowadzonego do ewidencji środków niematerialnych i prawnych prowadzonej działalności gospodarczej jako prawo autorskie, powinno się zakwalifikować do przychodów z działalności gospodarczej, o których mowa w przepisach art. 10 ust. 1 pkt 3 oraz art. 14?
Czy z chwilą podjęcia ostatecznej decyzji o zaniechaniu wdrażania systemu oprogramowania (w dacie podjęcia uchwały przez Zarząd) i spisania poniesionych wydatków w koszty księgowe, PGK będzie uprawniona do zaliczenia kosztów związanych z jego wdrażaniem do kosztów uzyskania przychodów?
Czy przy założeniu, że Grupa lub wchodzące w jej skład spółki uzyskają Pozytywne Opinie jednostki naukowej, Grupa może bezpośrednio w zeznaniu podatkowym za lata podatkowe począwszy od 1 kwietnia 2014 r. skorzystać z ulgi na nowe technologie, o której mowa w art. 18b ust. 1 ustawy o CIT, poprzez odliczenie od podstawy opodatkowania wydatków na nabycie przez tworzące Grupę spółki Systemów IT wprowadzonych
Wnioskodawca wnosi o potwierdzenie, że zgodnie z art. 22 ust. 9 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w przypadku umów zawieranych przez Wnioskodawcę na wykonanie dzieła dydaktycznego (obejmującego opracowanie autorskiego planu dydaktycznego, w tym założenia metodyczne, plan zajęć, zasady oceniania słuchaczy, przeprowadzenie bloku szkoleniowego, składającego się z ustalonej liczby godzin
Stosowanie podwyższonych kosztów uzyskania przychodów
Dotyczy możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów nakładów poniesionych na tworzenie oprogramowania komputerowego (zaprzestanie prac nad systemem informatycznym wycofanie się klienta z zakupu programu).
Czy występuje w tym przypadku nabycie towarów w miesiącu faktycznego otrzymania za wynagrodzeniem towaru?Czym jest późniejsza (w następnych latach) zapłata wynagrodzenia uzyskanego ze sprzedaży czasopism oraz kiedy wykazywać ją w deklaracji VAT-7?
Prawa autorskie w potocznym rozumieniu kojarzone są z reguły z indywidualną twórczością poszczególnych artystów, takich jak malarze, poeci, kompozytorzy itp. Tymczasem w praktyce bardzo często mają one czysto komercyjne zastosowanie, co wynika stąd, iż mogą być wykorzystywane w działalności gospodarczej.