Interpretacja indywidualna z dnia 4 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.301.2024.1.JG
Możliwość zatrudnienia żony bez zmiany formy opodatkowania (karta podatkowa).
Możliwość zatrudnienia żony bez zmiany formy opodatkowania (karta podatkowa).
Szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) może z urzędu (czyli z własnej inicjatywy) zmienić wydaną wcześniej przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) interpretację indywidualną. Dzieje się tak, jeśli stwierdził jej nieprawidłowość, uwzględniając w szczególności orzecznictwo sądów, Trybunału Konstytucyjnego lub Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Szef KAS nie jest w tym zakresie
Skutki podatkowe podwyższenia kapitału zakładowego poprzez wniesienie wkładu pieniężnego, który zostanie przeznaczony na modernizację bloku operacyjnego.
Uczelnie, które nie mają nic wspólnego z medycyną, ale prowadzą na wysokim poziomie badania naukowe w takich dyscyplinach jak np. automatyka, informatyka czy nauka o religii, będą mogły wystąpić o zgodę na uruchomienie kierunku lekarskiego
Brak możliwości opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej z tytułu świadczenia usług w zakresie ochrony zdrowia ludzkiego (lekarz dentysta) w formie karty podatkowej, z uwagi na zatrudnienia więcej niż jednej pomocy fachowej lub przyuczonej.
interpretacja indywidualna przepisów prawa podatkowego dotycząca zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości uiszczenia tego podatku w formie karty podatkowej od przychodów z tytułu świadczenia usług ochrony zdrowia ludzkiego
Opodatkowanie w formie karty podatkowej.
Opodatkowanie w formie karty podatkowej - osteopata.
Możliwość zastosowania opodatkowania w formie karty podatkowej.
Działalność gospodarcza – PKD: 86.21.Z (usługi w zakresie ogólnej praktyki lekarskiej; 86.21.10.0 zgodnie z PKWiU 2008) kwalifikuje się do objęcia opodatkowaniem w formie karty podatkowej, zgodnie z przepisami ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Dotyczy zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości uiszczenia podatku w formie karty podatkowej od przychodów z tytułu świadczenia usług ochrony zdrowia ludzkiego i spełnienia warunku przewidzianego w art. 25 ust. 1 pkt 3 u.z.p.d.o.f.
Możliwość uiszczania podatku w formie karty podatkowej od przychodów z tytułu świadczenia usług ochrony zdrowia ludzkiego.
Wnioskodawczyni dla opodatkowania działalności gospodarczej (z tytułu świadczenia usług ochrony zdrowia ludzkiego) będzie mogła skorzystać z opodatkowania w formie karty podatkowej, przy spełnieniu w roku 2022 wszystkich warunków określonych w art. 25 ww. ustawy (o ile nie zmieni się stan prawny w tym zakresie).
zmiany umowy spółki związane z podwyższeniem kapitału zakładowego nie mogą zostać zakwalifikowane jako czynności cywilnoprawne wyłączone z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 1 lit. f) ustawy, gdyż nie są to czynności cywilnoprawne w sprawach zdrowia.
Czy działalność gospodarcza Wnioskodawcy obejmująca usługi opisane we wniosku, uwzględniając okoliczności wskazane we wniosku, będzie mogła podlegać opodatkowaniu w formie karty podatkowej, o której mowa w art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy, o ile Wnioskodawca złoży wniosek o zastosowanie opodatkowania w tej formie w terminie, o którym mowa w art. 29 ust. 1 ustawy?
Czy Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego postępuje prawidłowo nie zaliczając kar umownych z tytułu nienależytego wykonania kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia do kosztów uzyskania przychodów i płacąc od tych kar podatek dochodowy od osób prawnych.
Miasta chcą informować o takiej możliwości mieszkańców, ale nie mogą kierować do nich zaproszeń osobiście. Wyjściem jest współpraca z punktami szczepień
Czy korzystanie z usług tego typu z udziałem osób nie będących lekarzami, ale reprezentujących inne odrębne zawody medyczne (np. pielęgniarka) i niezatrudnionych przez Wnioskodawcę na podstawie umowy o pracę spełnia przesłanki zawarte w art. 25 pkt 1 podpunkt 3 oraz pkt 3 ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne?
Czy usługi świadczone w zakresie prowadzonej przez Wnioskodawczynię działalności gospodarczej (świadczenia pielęgniarki szkolnej na podstawie umowy z NFZ) mogą być opodatkowane w formie karty podatkowej, przy jednoczesnym odprowadzaniu przez nią w dalszym ciągu od przychodów z umowy najmu lokalu mieszkalnego podatku w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych?