Jak rozliczyć nabycie usługi finansowej od zagranicznego kontrahenta
Czy w odniesieniu do Opłat na nabycie Europejskich oraz Amerykańskich Usług Wsparcia w zakresie jakości oraz bezpieczeństwa, zdrowia, środowiska i higieny pracy, zastosowanie znajdzie ograniczenie wynikające z art. 15e ust. 1 ustawy o CIT?
Czy od 1 lipca 2017 r. naliczanie i pobieranie opłaty partycypacyjnej z tytułu obsługi Międzyzakładowej Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej pobieranej od innych jednostek samorządu terytorialnego lub zakładów pracy, których pracownicy przynależą do Kasy korzysta ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na mocy art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o VAT?
Od 1 lipca 2017 r. usługi pomocnicze do usług finansowo-ubezpieczeniowych, zwolnionych z VAT, nie będą mogły korzystać ze zwolnienia. Do tych usług należą między innymi usługi likwidacji szkód świadczone na rzecz zakładów ubezpieczeniowych. Ze zwolnienia z VAT nie będą mogły również korzystać usługi świadczone między państwowymi jednostkami organizacyjnymi.
Opodatkowanie usług pośrednictwa w handlu złotem, srebrem i jednostkami uczestnictwa funduszy inwestycyjnych
Czy w związku z wdrożeniem nowego produktu obowiązany będzie regulować podatek VAT, od wynagrodzenia pobieranego w postaci odsetek (w tym również dyskontowych) za udzielone finansowanie, czy też przeciwnie w tym zakresie realizowana usługa winna zostać potraktowana jako czynność pośrednictwa finansowego zwolniona przedmiotowo z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy o podatku od towarów
Usługi finansowania, które będą świadczone przez Bank na rzecz JST stanowią usługi udzielania kredytów lub pożyczek pieniężnych. Usługi te nie są zaliczane do usług ściągania długów bądź faktoringu i tym samym mieszczą się w katalogu usług zwolnionych z VAT.
1. czy w przypadku otrzymania pożyczki od 100% udziałowca Spółki (pożyczka z zagranicy kraj UE) lub od innego podmiotu zagranicznego nie będącego ani bankiem ani instytucją finansową, a jedynie zwykłym podmiotem gospodarczym (kraj UE), należy potraktować tą czynność jako odpłatne świadczenie usług (import usług) podlegające ustawie o podatku od towarów i usług?2. czy potraktowanie udzielenia pożyczki