Interpretacja indywidualna z dnia 13 lutego 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.897.2023.2.HJ
Ustalenie właściwej stawki ryczałtu - PKWiU 59.29.40.0.
Ustalenie właściwej stawki ryczałtu - PKWiU 59.29.40.0.
Prawo do częściowego odliczenia podatku VAT z tytułu realizacji inwestycji.
Planowana przez Pana sprzedaż spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu użytkowego nie spowoduje powstania u Pana przychodu na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych - transakcja ta będzie dla Pana wolna od tego podatku. Jak bowiem wynika z wniosku, lokal jest wykorzystywany w prowadzonej przez Pana żonę działalności gospodarczej i został ujęty w jej ewidencji środków trwałych oraz wartości
Przyszłe wydatki poniesione przez Panią na poczet prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na wynajmie konia, tj. na utrzymanie i wyżywienie konia, będą dla Pani stanowić koszty uzyskania przychodów po tym, jak rozszerzy Pani działalność w tym zakresie.
Wszystkie wskazane we wniosku przychody związane są z prowadzoną działalnością gospodarczą. Wobec tego, skoro czynności te skutkujące otrzymaniem określonego rodzaju świadczeń związane są z prowadzoną działalności gospodarczą, to mieszczą się one w pojęciu celów związanych z działalnością gospodarczą, w rozumieniu art. 86 ust. 2a ustawy. Zatem należy uznać, że przepis art. 86 ust. 2a ustawy nie będzie
Czy jeżeli Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą to ma prawo prowadzić dokumentację rachunkową na podstawie księgi przychodów i rozchodów, jeżeli nie osiągnie rocznych obrotów powyżej 1.200.000 euro. Czy zajmowane przez Zainteresowanego stanowisko jest prawidłowe?
Czy w sytuacji gdy zakupiliśmy w salonie nowy samochód, a faktura została wystawiona na obu małżonków(samochód będzie służył do celów prowadzonej przez jednego z małżonków działalności gospodarczej), przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia samochodu do wysokości stanowiącej 60% kwoty podatku określonej na fakturze, nie więcej jednak niż 6.000 zł?
dotyczy formy prowadzenia wspólnej działalności gospodarczej przez małżonków na podstawie odrębnych wpisów do ewidencji działalności gospodarczej, po dokonaniu zmiany wspólnego wpisu oraz sposobu opodatkowania podatkiem dochodowym na zasadach ogólnych dochodów z tego tytułu
Czy można prowadzić działalność gospodarczą jednooosobowo prowadząc jednocześnie działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej?
Czy zastąpienie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej "firmy" małżeńskiej dwoma odręnymi wpisami małżonków rodzi skutki podatkowe?
Czy wskutek zaprzestania prowadzenia działalności gospodarczej i wykreślenia z ewidencji działalności jednego małżonka powstanie obowiązek podatkowy z tytułu zryczałtowanego podatku dochodowego od remanentu likwidacyjnego, jeżeli kontynuującym działalność będzie tylko jeden z małżonków?
Mam zgłoszoną działalność gospodarczą i wybrałam opodatkowanie podatkiem liniowym na 2005r, czy mogę w ramach zgłoszonej działalności wpisywać do księgi przychody otrzymane jako syndyk masy upadłościowej?