NSA: Niejasności należy interpretować na korzyść inwestora
Wątpliwości wojewody wobec zgodności inwestycji z planem miejscowym to za mało, by zablokować ją na późnym etapie - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny opinia
Wątpliwości wojewody wobec zgodności inwestycji z planem miejscowym to za mało, by zablokować ją na późnym etapie - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny opinia
W zakresie niepodlegania opodatkowaniu podatkiem dochodowym planowanej sprzedaży działek oraz możliwości zaliczenia poniesionych wydatków do kosztów uzyskania przychodów ze zbycia tych nieruchomości.
Rok 2004 jest sprawdzianem i jednocześnie wyzwaniem dla wszystkich, którzy zdecydują się na budowę domu. Niewątpliwie osoby rozpoczynające inwestycję w tym roku będą ją realizowały w odmiennych warunkach niż ich poprzednicy. Zaszło bowiem wiele zmian w prawie budowlanym i podatkowym - zlikwidowano większość ulg i odliczeń, a od 1 maja 2004 r. wzrośnie VAT na materiały budowlane. Dotychczasowe obserwacje
Zakupiłem działkę budowlaną wraz z pozwoleniem na budowę. Pozwolenie zostało przepisane na mnie w listopadzie 2001 r. Poprzedni właściciel otrzymał je w listopadzie 2000 r. Ostatniego wpisu do księgi budowy dokonano w grudniu 2000 r. Kiedy mija ważność tego pozwolenia? - stały czytelnik.
Czy Spółka prawidłowo uznała, że: 1) wydatki wymienione w punktach 2, 7, 8, 10, 12, tj. m.in. związane z opracowaniem dokumentacji projektowej w tym koncepcyjnego, badań, sprawdzeń oraz sporządzeniem mapy geodezyjnej jako związane z czynnościami przygotowawczymi poniesione do czasu rozpoczęcia inwestycji stanowią koszty pośrednie (podatkowe koszty uzyskania przychodów)? 2) koszty wymienione w pkt 3
Czy koszt projektów, kosztorysów inwestorskich wraz z pozwoleniami na budowę w przypadku zaniechania inwestycji stanowią koszt uzyskania przychodu?
Wnioskodawczyni (Spadkobierczyni) przysługuje prawo ubiegania się o zwrotu części podatku VAT z tytułu wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych, które wnioskodawczyni poniosła wspólnie z mężem zarówno na podstawie faktur wystawionych na męża Wnioskodawczyni jak i na podstawie faktur wystawionych na Wnioskodawczynię po dniu śmierci męża.
Opodatkowanie stawką 8% rozpoczętej inwestycji mieszkaniowej
Czy spadkobierca może złożyć deklaracje VZM-1 i dołączyć faktury wystawione na spadkodawcę, czyli na zmarłą i otrzymać zwrot części wydatków?
Opodatkowanie stawką 23% rozpoczętej inwestycji mieszkaniowej
Opodatkowanie stawką 8% rozpoczętej inwestycji mieszkaniowej
Opodatkowanie stawką 8% rozpoczętej inwestycji mieszkaniowej
Opodatkowanie sprzedaży działek wraz z rozpoczęta inwestycją budowlaną
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi odsetkowej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od udzielonego kredytu inwestycyjnego.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowizji przygotowawczej od udzielonego kredytu inwestycyjnego oraz prowizji od niewykorzystanej części kredytu.
Należy stwierdzić, iż trzyletni okres trwania inwestycji, o którym mowa w art. 26b ust. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, należy liczyć od końca roku, w którym przeniesiono na Wnioskodawcę pozwolenie na budowę, a więc od końca 2005 r. Wnioskodawcy przysługuje prawo do skorzystania z ulgi odsetkowej z tytułu sfinansowania inwestycji mieszkaniowej mającej na celu zaspokojenie
Czy w świetle przedstawionych faktów Zainteresowany ma prawo do odliczenia od dochodu odsetek od całego kredytu zaciągniętego w banku w dniu 08.06.2006 roku?
Spółka może rozliczyć bezpośrednio w kosztach uzyskania przychodów, tzn. nie kapitalizować ich w wartości początkowej środka trwałego jako koszty wytworzenia?
skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości z niedokończoną inwestycją budowlaną w ramach tzw. ulgi na wynajem
CIT - w zakresie kosztów uzyskania przychodu w inwestycji deweloperskiej
przystosowanie domku kempingowego do potrzeb mieszkaniowych
Czy spadkobierca może złożyć deklaracje VZM-1 i dołączyć faktury wystawione na spadkodawcę, czyli na zmarłą i otrzymać zwrot części wydatków?
Czy nakłady na gruncie, przejęte i zlikwidowane w opisanych wyżej okolicznościach, mogą zostać zaliczone do kosztu wytworzenia środków trwałych?