Interpretacja indywidualna z dnia 10 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.226.2024.2.AD
Ustalenie kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia nieruchomości.
Ustalenie kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia nieruchomości.
Zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży nieruchomości w związku z wydatkowaniem na własne cele mieszkaniowe przychodu z odpłatnego zbycia garażu na spłatę byłej żony z tytułu podziału majątku wspólnego dokonaną w zamian za udział w domu mieszkalnym.
W zakresie skutków podatkowych darowizny środków pieniężnych od rodziców byłego męża.
Opodatkowanie sprzedaży lokali mieszkalnych w budynku „B” oraz gruntu z rozpoczętą budową budynku „A” nabytych w drodze podziału majątku wspólnego małżonków.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości otrzymanej w wyniku podziału majątku wspólnego małżonków
Sprzedaż przez Wnioskodawcę nieruchomości nie stanowi źródła przychodu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 w zw. z art. 10 ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, z uwagi na upływ 5-letniego okresu, licząc od końca roku, w którym działka została nabyta do majątku wspólnego małżonków.
w zakresie możliwości skorzystania z prawa do ulgi mieszkaniowej.
Czy i w jaki sposób można skorzystać ze zwolnienia podatkowego od podatku dochodowego od osób fizycznych, jeśli przeznaczenie środków otrzymanych ze sprzedaży nastąpi na własne cele mieszkaniowe? Czy należy rozliczać się ze sprzedaży nieruchomości z Urzędem Skarbowym?
Koszty uzyskania przychodu, własne cele mieszkaniowe.
podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych odpłatnego zbycia prawa wieczystego użytkowaniu gruntu wraz z prawem własności budynku mieszkalnego stanowiącego odrębną własność
W zakresie skutków podatkowych zbycia nieruchomości.
w zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomościSprzedaż lokalu Nr 1 i lokalu Nr 2
skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości (garaż)
Dotyczy zasadności dokonania w związku z orzeczonym rozwodem korekty podatku VAT odliczonego przy zakupie działek i ponoszeniu nakładów na przyłącz i ogrodzenie oraz w zakresie opodatkowania sprzedaży udziału Wnioskodawcy we współwłasności nieruchomości i braku konieczności dokonania korekty w związku z tą sprzedażą.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości.
Czy wnioskodawczyni powinna dokonać korekty, którą należało złożyć w terminie złożenia zeznania podatkowego za rok 2009, w którym nastąpiło zbycie tej nieruchomości. Jeśli tak, to w jaki sposób ma dokonać tej korekty w urzędzie skarbowym za 2009r?Jaki podatek ma zapłacić i na jakich formularzach?
W jaki sposób powinna się Pani rozliczyć z kwoty uzyskanej ze sprzedaży mieszkania?
W sytuacji nabycia majątku otrzymanego w wyniku podziału wspólnego majątku małżonków, gdy należność na rzecz byłej małżonki jest przez Wnioskodawcę spłacana i przy nim pozostaje nieruchomość, nie powstanie po stronie Wnioskodawcy obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 2 ust. 1 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Natomiast nabycie lokalu mieszkalnego
Czy wnioskodawczyni musi zapłacić podatek z tytułu sprzedaży w 2004r. nieruchomości nabytej częściowo w drodze darowizny w 1995r. oraz częściowo w drodze podziału majątku dorobkowego małżeńskiego w 1999r.?