Interpretacja indywidualna z dnia 25.07.2016, sygn. IPPP2/4512-390/16-2/MMa, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/4512-390/16-2/MMa
opodatkowanie przekazania prezentów
opodatkowanie przekazania prezentów
Brak opodatkowania nieodpłatnego przekazania towarów oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z wystawieniem faktur korygujących do faktur wewnętrznych dokumentujących czynności dokonane w okresie od 1 grudnia 2009 r. do 31 marca 2011 r.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z organizacją imprezy jubileuszowej oraz zakupem ławek z logo Wnioskodawcy i logo produktu.
Opodatkowanie i dokumentowanie budowy domu na własne cele osobiste z wykorzystaniem materiałów i usług nabytych do działalności gospodarczej.
Brak opodatkowania nieodpłatnego przekazania towarów stanowiących prezenty o małej wartości bądź próbki oraz uprawnienia do obniżenia kwoty podatku należnego.
w zakresie prawidłowego dokumentowania korekty nieodpłatnego wydania towarów oraz terminu ich rozliczenia w deklaracji podatkowej.
Faktury wewnętrzne błędnie dokumentujące nieodpłatne wydania (przekazania) towarów stanowiących prezenty o małej wartości należy skorygować fakturami wewnętrznymi korygującymi poprzez skorygowanie podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego.
w zakresie opodatkowania przez Wnioskodawcę i udokumentowania fakturą wewnętrzną nieodpłatnego przekazania towarów przez agencję marketingowo-reklamową w ramach akcji promocyjnej oraz prawa do obniżenia w całości kwoty podatku należnego o kwotę podatku VAT naliczonego wykazanego na fakturach wystawionych przez agencję marketingowo-reklamową za kompleksową usługę obsługi akcji promocyjnej
w zakresie opodatkowania przez Wnioskodawcę i udokumentowania fakturą wewnętrzną nieodpłatnego przekazania towarów przez agencję marketingowo-reklamową w ramach akcji promocyjnej oraz prawa do obniżenia w całości kwoty podatku należnego o kwotę podatku VAT naliczonego wykazanego na fakturach wystawionych przez agencję marketingowo-reklamową za kompleksową usługę obsługi akcji promocyjnej.
Działalność socjalna wykonywana przez Wnioskodawcę jako administratora ZFŚS - tj. nabywanie towarów i usług oraz ich udostępnianie uprawnionym osobom odpłatnie bądź nieodpłatnie, nie podlega regulacjom ustawy o podatku od towarów i usług. Wnioskodawcy nie przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupu towarów i usług dokonywanego w ramach tej działalności.
Opodatkowanie podatkiem VAT zużycia towarów należących do przedsiębiorstwa przez pracowników, członków organów Spółki, kontrahentów (lub potencjalnych kontrahentów).
Zwrot kosztów podróży członków Rady Funduszu i rad oddziałów wojewódzkich nie stanowi czynności wymienionej w art. 5 ust. 1 ustawy o VAT, nie należy jej dokumentować fakturą VAT. Zużycie artykułów spożywczych przez członków Rady Funduszu oraz rad wojewódzkich nie podlega opodatkowaniu, nie rodzi obowiązku wystawienia na tę okoliczność faktury wewnętrznej przez Wnioskodawcę.
Uprawnienie do wystawienia wewnętrznych faktur korygujących do faktur dokumentujących czynności nieodpłatnego przekazania siatek rusztowaniowych i ubrań roboczych oraz obniżenia kwoty podatku należnego w miesiącu wystawienia faktur korygujących.
w zakresie ustalenia czy przekazanie towarów promocyjnych za symboliczne 1 zł powoduje konieczność traktowania transakcji jako nieodpłatnego przekazania towarów i co za tym idzie wystawiania faktury wewnętrznej i dokonania zwrotu całości VAT odliczonego od zakupu towarów
Opodatkowanie oraz udokumentowanie zużycia towarów należących do przedsiębiorstwa przez pracowników, członków rady nadzorczej, udziałowców, kontrahentów i gości spotkań służbowych.
Wystawienie przez Wnioskodawcę faktury wewnętrznej, dokumentującej nieodpłatne wydanie towarów, spowodowałoby dwukrotne opodatkowanie tego samego towaru. Raz w fakturze wystawionej przez Agencję Reklamową na rzecz Wnioskodawcy, a drugi raz przez samego Wnioskodawcę.
Opodatkowanie podatkiem VAT nieodpłatnie przekazywanych towarów na cele reprezentacji i reklamy.
W zakresie nieodpłatnego przekazania towarów w ramach tzw. sprzedaży pakietowej (premiowej).
W zakresie nieodpłatnego przekazania towarów w ramach tzw. sprzedaży pakietowej (premiowej).
W zakresie nieodpłatnego przekazania towarów w związku z tzw. programem procent od obrotu.
W zakresie nieodpłatnego przekazania kontrahentom gadżetów i materiałów promocyjnych.
W zakresie nieodpłatnego przekazania towarów w związku z tzw. programem procent od obrotu.
W zakresie nieodpłatnego przekazania kontrahentom gadżetów i materiałów promocyjnych.
Opodatkowanie podatkiem VAT nieodpłatnie przekazywanych towarów na cele reprezentacji i reklamy.