Obowiązek podatkowy w VAT – przegląd interpretacji i orzeczeń
Spółka wnosi o potwierdzenie stanowiska, że w przypadku umów wskazujących okres roczny rozliczeniowy oraz wystawiania faktur wskazujących miesięczny okres rozliczeniowy należy rozpoznać przychód należny wraz z upływem ostatniego dnia miesięcznego okresu rozliczeniowego.
Pytanie podatnika dotyczy momentu zaliczenia do przychodu faktur wystawionych w miesiącu styczniu 2007 r. a dotyczących usług wykonywanych w miesiącu grudniu 2006 r. jest nieprawidłowe.
Czy zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, moment potrącenia kosztów stałych wytworzenia energii, następuje w chwili ich poniesienia oraz, czy zasadne jest potrącanie kosztów zmiennych w określonym miesiącu w takiej proporcji, w jakiej pozostają przychody podatkowe danego miesiąca, do wartości sprzedaży ogółem w rozumieniu prawa bilansowego?
W jaki sposób przyporządkować przychody z tytułu dostarczania energii cieplnej, dostaw wody i odprowadzania ścieków, wyniakające z faktur wystawionych w m-cu grudniu 2005 r. przez Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, którego byt prawny ustał z dniem 31.12.2005 r. w następstwie przekształcenia - poprzez wyodrębnienie z dotychczasowego ZGKiM z dniem 01.01.2006 r. dwóch odrębnych zakładów budżetowych
Czy zaprezentowane postępowanie odnośnie zaliczania ponoszonych kosztów uzyskania przychodów, a tym samym ustalenie dochodu do opodatkowania jest prawidłowe?
Stan faktycznySpółka jest pośrednikiem w dostawie energii elektrycznej, którą nabywa z różnych źródeł, m.in. od innych pośredników, czy bezpośrednio od dostawców energii elektrycznej. Zakład wystawia faktury za dostarczona energię elektryczna i usługi przesyłowe z odroczonym terminem płatności. Faktury wynikające z odczytów liczników dokonywanych w ostatnich dniach miesiąca maja termin płatności w
Pytanie Spółki dotyczyło sposobu ustalenia momentu powstania przychodu związanego z dostawami energii elektrycznej w związku z dodaniem art. 12 ust. 3d do ustawy z dnia 15 lutego 1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych. DP/P1/423-0012/1/05/AK, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Pytanie Podatnika dotyczy potrącalności kosztów uzyskania przychodów w przypadku uzyskiwania przychodów z tytułu usług ciągłych (dostaw energii elektrycznej i cieplnej).
Pytanie podatnika dotyczy momentu potrącenia kosztów uzyskania przychodów przy świadczonych przez Spółkę usługach ciągłych.
Pytanie podatnika dotyczy: momentu powstania przychodu z tytułu dostaw energii elektrycznej i cieplnej.
W jaki sposób należy ustalić moment uzyskania przychodów w przypadku usług ciągłych w zakresie dostaw energii elektrycznej?
Pytanie Spółki dotyczy sposobu ustalenia momentu powstania przychodu związanego z dostawami energii elektrycznej w związku z dodaniem art. 12 ust. 3d do ustawy z dnia 15 lutego 1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych. BI/4218-0005/05, decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego
W jaki sposób ustala się przychody z tytułu świadczonych usług dostarczania energii cieplnej przy obliczaniu zaliczek miesięcznych w podatku dochodowym od osób prawnych ?
Stan faktycznySpółka jest pośrednikiem w dostawie energii elektrycznej, którą nabywa z różnych źródeł, m.in. od innych pośredników, czy bezpośrednio od dostawców energii elektrycznej. Zakład wystawia faktury za dostarczona energię elektryczna i usługi przesyłowe z odroczonym terminem płatności. Faktury wynikające z odczytów liczników dokonywanych w ostatnich dniach miesiąca maja termin płatności w
Jak należy ustalić datę powstania przychodu należnego w podatku dochodowym od osób prawnych przy rozliczeniach dostaw energii cieplnej, jeżeli na fakturze z grudnia 2004 r. nie był określony termin płatności? Terminy płatności określone są w umowie z odbiorcą.
Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług z tytułu obciążenia odbiorcę ciepła opłatami z tytułu odpłatnego użytkowania pomieszczenia w którym znajduje się wymiennik ciepła.
Czy w związku z połączeniem spółek planowanym na 30.06.2004 r. wszystkie koszty poniesione (ujęte w księgach rachunkowych) przez Spółkę przejmowaną w miesiącu czerwcu 2004 r., należy zaliczyć do kosztu uzyskania przychodu tego miesiąca, czy też należy ustalić kwotę kosztów dotyczącą przychodów, które z uwagi na termin płatności (po 1 lipca 2004 r.) staną się przychodami społki przejmującej, zgodnie
Czy można zastosować dla kosztów zakupu energii i usług przesyłowych danego miesiąca, które są związane ze sprzedażą energii w danym miesiącu przepis art. 15 ust. 2 ustawy, tzn. wyliczyć procentowo udział przychodów wg danego terminu płatności w przychodach ogółem i ten sam wskaźnik procentowy zastosować do wyliczenia kosztu podatkowego?
Jak prawidłowo zakwalifikować przychody należne z tytułu sprzedanej energii w miesiącu grudniu 2003 r. w świetle zmienionej definicji przychodów w myśl art. 12 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r., Nr 54, poz. 654 ze zm.), w sytuacji gdy:Fakturę wystawiono z datą 31.12.2003 r. z terminem płatności 8.01.2004 r. Fakturę wystawiono z datą 7.01.2004 r.
Czy w sytuacji gdy nie jest możliwe przyporządkowanie wszystkich wydatków ponoszonych przez spółkę do przychodów konkretnych miesięcznych okresów sprawozdawczych, to stosownie do treści art. 15 ust. 4 ustawy o PDOP prawidłowym jest zaliczanie tych kosztów do kosztów uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia.
Czy koszty poniesione przez podatnika w miesiącu styczniu 2004 r. stanowią w całości koszty uzyskania miesiąca stycznia, w sytuacji gdy zgodnie z art. 12 ust. 3d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, część przychodu (obejmującą całą opłatę zmienną), którego te koszty dotyczą zostanie wykazana, na podstawie terminów zapłaty na fakturach, dopiero w miesiącach lutym i marcu?