Interpretacja indywidualna z dnia 17 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.613.2024.1.KF
Opodatkowanie przychodów uzyskanych po rozwiązaniu stosunku służbowego.
Opodatkowanie przychodów uzyskanych po rozwiązaniu stosunku służbowego.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia od opodatkowania, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 154 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w związku wypłatą świadczenia tj. odprawy emerytalnej.
Możliwość zakwalifikowania w zeznaniu rocznym PIT-37 odprawy emerytalnej, jako przychodu do którego stosuje się zwolnienie od podatku dochodowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 154 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Zakres obowiązków płatnika w kwestii zastosowania zwolnienia z opodatkowania - ulga dla seniora.
Zakres obowiązków płatnika w kwestii zastosowania zwolnienia z opodatkowania - ulga dla seniora.
Obowiązki płatnika w związku z ulgą dla seniora - wypłaconą odprawą emerytalną.
Otrzymana 27 października 2022 r. odprawa emerytalna nie korzysta ze zwolnienia od podatku, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 154 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, albowiem odprawa ta została Pani wypłacona dopiero po wypłacie pierwszej emerytury, której to emerytury wypłata miała miejsce wcześniej, tj. 17 października 2022 r.
Obowiązki płatnika w podatku dochodowym od osób fizycznych w związku z wypłatą byłemu pracownikowi - zgodnie z wyrokiem sądu - odprawy emerytalnej.
Możliwość zastosowania „ulgi dla pracujących seniorów”.
Obowiązki płatnika w związku z możliwością zastosowania „ulgi dla pracujących seniorów”.
Dotyczy możliwości skorzystania z ulgi dla pracujących seniorów.
Obowiązki płatnika w związku z możliwością zastosowania „ulgi dla pracujących seniorów”.
Prawo do zastosowania w eksporcie towarów stawki podatku w wysokości 0% na podstawie otrzymanego od firmy kurierskiej dokumentu „Proof of Export”.
Rozpoznanie eksportu towarów oraz możliwości zastosowania stawki podatku 0%.
Możliwość odliczenia od dochodu w ramach ulgi prorodzinnej nagrody jubileuszowej, odprawy emerytalnej, ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany urlop wypoczynkowy w związku z przekroczeniem limitu dochodu, tj. kwoty 112 000,00 zł.
Opodatkowanie emerytur i odprawy otrzymywanej z Holandii.
1) Czy ponoszone przez Spółkę w ramach PDO koszty świadczeń pieniężnych stanowią dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodów w ramach rozliczeń z tytułu CIT?2) W jakim momencie Spółka powinna rozpoznać ponoszone w ramach PDO koszty świadczeń pieniężnych jako koszty uzyskania przychodów przy założeniu, że ich wypłata nastąpi odpowiednio w terminie określonym w Porozumieniu lub później?
W którym momencie Spółka powinna rozpoznać koszty uzyskania przychodów, w przypadku, gdy termin wypłaty lub postawienia do dyspozycji wynagrodzenia oraz innych świadczeń na rzecz pracowników nie wynika z przepisów prawa pracy, umowy lub innego stosunku prawnego łączącego strony lub gdy Spółka dokona wypłaty należności po terminie wynikającym z przepisów prawa pracy, umowy lub innego stosunku prawnego
CIT - w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków wypłacanych zgodnie z Regulaminem Wynagradzania
Jak należy opodatkować należności przysługujące żołnierzowi w związku ze zwolnieniem ze służby tj. odprawę i ekwiwalent za niewykorzystany urlop?