Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 9 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0112-KDSL2-2.440.195.2024.3.EZW
WIS ŚWIADCZENIE KOMPLEKSOWE - usługa – organizacja imprezy.
WIS ŚWIADCZENIE KOMPLEKSOWE - usługa – organizacja imprezy.
Brak prawa do odzyskania podatku z tytułu realizacji projektu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w całości, od wszystkich faktur wystawianych za organizację imprez plenerowych, na które obowiązuje wstęp wolny dla publiczności, odbywających się w budynkach oraz w plenerze na nieruchomościach będących w posiadaniu ..., oraz organizację imprez plenerowych odbywających się na drodze publicznej, przylegającej do nieruchomości.
Brak prawa do odzyskania podatku przez jednostkę korzystającą ze zwolnienia podmiotowego.
WIS USŁUGA - zajęcia tematyczne w formie prezentacji poszerzające wiedzę geograficzną i kulturową (zajęcia grupowe adresowane dla seniorów)
WIS USŁUGA – zajęcia grupowe dla seniorów (…) plastyczny (…) w ramach (…) Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 ustawy dla świadczonych usług dyrygenta.
Z dniem 1 lipca 2011 r. weszło w życie unijne rozporządzenie wykonawcze nr 282/2011 z 15 marca 2011 r. ustanawiające środki wykonawcze do Dyrektywy 2006/112/WE, zwane dalej rozporządzeniem nr 282/2011. Rozporządzenie to - inaczej niż przepisy unijnych dyrektyw - ma bezpośrednie zastosowanie w Polsce. W konsekwencji polscy podatnicy obowiązani są znać i stosować zasady określone przepisami rozporządzenia
Kwestia prawa do zastosowania zwolnień z podatku przy okazji wykonywania usług związanych z kulturą budzi wątpliwości. Od 1 stycznia 2011 r. zwolnienie to ma charakter podmiotowo-przedmiotowy. Skorzystanie ze zwolnienia z VAT w przypadku tego rodzaju usług jest też obwarowane dodatkowymi warunkami. Przedstawiamy odpowiedzi na kilka pytań wskazujących na warunki, jakie trzeba spełnić, aby świadcząc
Z początkiem 2011 r. powinniśmy się spodziewać zmian w podstawowych aktach prawnych będących szkieletem konstrukcji polskiego systemu prawa podatkowego. Mowa tu m.in. o updof, updop i ustawie o VAT. Ze względu na ciężar nowelizowanej materii wydawać by się mogło, że prace nad wspomnianymi ustawami są już zakończone. Nic bardziej mylnego. Prace nad tymi ustawami nadal trwają. Na dzisiaj możemy niemalże
Czy Spółka może dokonać zakupu praw do artystycznego wykonania usługi związanej z rekreacją i sportem od wykonawców, a następnie zafakturować na rzecz urzędu miejskiego korzystając ze zwolnienia od podatku VAT?
Czy usługa polegająca na zapewnieniu obsługi w zakresie nagłośnienia i oświetlenia imprezy podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w wysokości 7%, czy też jest zwolniona od tego podatku?
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług dotacji otrzymywanej z Urzędu Miasta na orkiestrę.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług usług świadczonych przez orkiestrę na rzecz spółek, które partycypują w kosztach jej utrzymania (świadczenie wzajemne).
Jaką stawką podatku VAT opodatkowane są w/w usługi?
Czy Wnioskodawca będzie musiał dokonać rejestracji w systemie VAT jeżeli w roku 2008 wartość sprzedaży opodatkowanej i zwolnionej osiągnie opisane powyżej wartości?
Czy usługi zaklasyfikowane zgodnie z PKWiU do symbolu 92.31.22 korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług?
Określenie stawki podatku VAT dla usług w zakresie nagłośnienia, oświetlenia i obsługi scenicznej oraz techniki scenicznej - PKWiU 92.32.10.
Czy działalność Stowarzyszenia polegająca na występach chóru, orkiestry i scholi będzie zwolniona podmiotowo z podatku od towarów i usług oraz czy będą dotyczyły Stowarzyszenia kwoty obrotu uprawniające do korzystania ze zwolnienia od podatku VAT (w 2007r. 39.700 zł)?
Jaką stawkę podatku od towarów i usług należy zastosować w przypadku prowadzonej przez podatnika przedmiotowej działalności.
Wykonuję usługi w zakresie nagłośnienia własnym sprzętem akustycznym i przez własnych pracowników. Urząd Statystyczny w Łodzi wykonywane usługi zaklasyfikował do grupowania PKWiU 92.32.10-00.00.00Moim zdaniem wykonywane usługi zwolnione są od podatku od towarów i usług
Czy podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT kwoty otrzymane od instytucji rządowych i samorządowych, a stanowiące zwrot wydatków poniesionych w związku z organizacją koncertów muzycznych przez Fundację?Czy Fundacja ma prawo do odliczenia podatku od wydatków związanych z organizacją koncertów, które jednocześnie służą do wykonanaia usług reklamowych?
Strona wnosi o wydanie "postanowienia w sprawie prawidłowego naliczenia wskaźnika VAT." za rok 2005.
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przy nabyciu lub imporcie towarów i usług związanych ze świadczeniem usług (wystawianiem speklakli teatralnych) poza terytorium kraju?