Interpretacja indywidualna z dnia 11 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.510.2024.2.ŻR
Skutki podatkowe darowizny oraz zwrotu odwołanej darowizny niezabudowanych działek.
Skutki podatkowe darowizny oraz zwrotu odwołanej darowizny niezabudowanych działek.
Dotyczy ustalenia, czy środki pieniężne otrzymane przez Wnioskodawcę w celu ich przekazania innemu podmiotowi nie stanowią dla Wnioskodawcy przychodu do opodatkowania, a w konsekwencji zapłacona następnie przez Wnioskodawcę w ramach transferu tych środków kwota w tej samej wysokości nie stanowi dla niego kosztów uzyskania przychodów.
W zakresie ustalenia, czy: - Wnioskodawca ma prawo (obowiązek) przychody z tytułu sprzedaży ww. wyrobów, które będą dostarczane (eksportowane) do ich nabywcy, zaliczyć do przychodu dotyczącego dochodu zwolnionego z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, - Wnioskodawca może wydatki poniesione na utrzymanie
Zastosowanie stawki podatku w wysokości 0% dla wysyłki towaru do osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej, mającej miejsce zamieszkania poza terytorium Unii Europejskiej, w sytuacji dysponowania dokumentami potwierdzającymi wywóz towaru poza terytorium Unii Europejskiej oraz prawa do zastosowania stawki podatku w wysokości 0% do wartości całej transakcji związanej z eksportem obejmującej
Ponoszone przez Wnioskodawcę koszty wskazane w pytaniach 1-3 wniosku winny zostać wliczone do podstawy opodatkowania z tytułu dostawy towarów i nie powinny być traktowane jako odrębnie świadczone usługi.
ustalenie podstawy opodatkowania z tytułu dostawy towaru (roślin)
Jaki jest zakres ochrony ubezpieczeniowej dodatkowych kosztów działalności wynikających ze szkody w firmie? Gdzie można ubezpieczyć prywatne dochody właścicieli firm?
Usługa transportowa bardzo często towarzyszy dostawie lub zakupowi towarów. Także w transakcjach zagranicznych. W takich przypadkach wątpliwości podatników sprowadzają się do ustalenia, czy koszty transportu należy wliczać do podstawy opodatkowania z tytułu sprzedaży/zakupu towarów, czy też traktować jako samodzielną usługę i rozliczać niezależnie od dostawy/zakupu towarów.
Klientowi zagranicznemu wystawiam fakturę WDT na towar ze stawką 0%. Ale na fakturze muszę zamieścić dodatkową pozycję: "koszty obsługi zlecenia". Według mnie jest to usługa, ale nie jestem pewna, czy będzie ona opodatkowana stawką 23% czy 0%. Jaką stawkę powinnam zastosować?
Skutki podatkowe z tytułu świadczeń Stowarzyszenia związanych z zapewnieniem uczestnictwa swoich członków w imprezach/zajęciach sportowych.
Na podstawie art. 29 ust. 1 ustawy, podstawa opodatkowania dostawy obejmuje również koszty związane z pracami graficznymi, naświetlaniem, wytworzeniem matryc i wykrojników, niezbędnych do wytworzenia gotowych opakowań, które winny stanowić element kalkulacyjny ceny. Zatem całość świadczenia powinna być opodatkowana według stawki podatkowej właściwej dla realizacji świadczenia, czyli wewnątrzwspólnotowej
Prawo do zastosowania 0% stawki podatku do kosztów wyprodukowania matrycy niezbędnej do wykonania towaru będącego przedmiotem wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów.
Wnioskodawca nieprawidłowo zaliczył wydatki bezpośrednio związane z uzyskaną dotacją tj. koszty konsultingu i doradztwa do kosztów niestanowiących kosztów uzyskania przychodów. Przedmiotowe wydatki mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 pod warunkiem prawidłowego ich udokumentowania.
Wszelkie koszty powstałe po dostawie towaru przez R nie powinny być traktowane jako część wynagrodzenia za dostarczony towar, ale jako wynagrodzenie za odrębną usługę. Koszty te powstają bowiem i są należne po dostawie towaru. Usługa polegająca na przejściowym finansowaniu kwoty podatku VAT wykazanej w fakturze w zamian za ustalone przez strony wynagrodzenie w postaci odsetek jest zwolniona z podatku
Zastosowanie stawki podatku od towarów i usług w wysokości 0 % przy wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów od tzw. ryczałtu składnicowego.
Podatnik zwrócił sią z zapytaniem, czy można włączyć koszty transportu do podstawy opodaktowania dostarczanych towarów i opodaktować powyższą transakcję jedną stawką podatku VAT?
Czy koszty konferencji, w których uczestniczył dyrektor zatrudniony na podstawie cywilnoprawnej umowy o zarządzanie stanowią dla niego przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?