Interpretacja indywidualna z dnia 28 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.190.2024.1.MW
Możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ustawy o podatku od towarów i usług
Możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ustawy o podatku od towarów i usług
Zastosowanie zwolnienie z podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 i ust. 9 ustawy.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT, na podstawie art. 113 ust. 1 i 9 ustawy, w związku z wykonywaniem świadectw charakterystyki energetycznej budynków oraz audytów energetycznych.
Prawo do zwolnienia podmiotowego - art 113 ust. 1-12 (świadectwa charakterystyki energetycznej).
1. Czy Działalność 1 Wnioskodawcy stanowi/będzie stanowić działalność badawczo- rozwojową w rozumieniu art. 4a ust. 26 ustawy o CIT i czy Spółka może do niej zastosować tzw. ulgę B+R? 2. Czy Działalność 2 Wnioskodawcy stanowi/będzie stanowić działalność badawczo- rozwojową w rozumieniu art. 4a ust. 26 ustawy o CIT i czy Spółka może do niej zastosować tzw. ulgę B+R? 3. Czy Koszty opinii stanowią/będą
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu nabycia towarów i usług w związku z realizacją Zadania 3, Zadania 4, Zadania 5, Zadania 6 w ramach projektu pn. „…”.
Obowiązki płatnika podatku u źródła z tytułu świadczenia usług laboratoryjnych, inspekcyjnych, badania biegłości.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu w zakresie nabycia usługi opracowania studium wykonalności projektu (...) oraz usługi audytowej (...).
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku.
Czy w odniesieniu do wydatków związanych z przeprowadzaniem audytu, ujmowanych bilansowo na kontach czynnych rozliczeń międzyokresowych, właściwym rozwiązaniem będzie rozpoznanie kosztu podatkowego w całości, w dacie pod którą księguje się operację nabycia usługi?
Czy Wnioskodawca wykonując tylko usługi audytu zapewniającego, w rozumieniu § 2 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 1 lutego 2010 r. w sprawie prowadzenia i dokumentowania audytu wewnętrznego (Dz.U. z 2010 r. Nr 21, poz. 108), osiągając kwotę sprzedaży rocznej ze świadczenia ww. usług nieprzekraczającą 150 tys. zł, będzie mógł skorzystać ze zwolnienia od VAT, na podstawie art. 113 ust. 1
Czy Wnioskodawca świadczący usługi audytu wewnętrznego w jednostkach samorządu terytorialnego może skorzystać ze zwolnienia podmiotowego określonego w art. 113 ustawy o VAT?
Czy w świetle art. 16 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych wszystkie wydatki przedstawione w stanie faktycznym związane z nabyciem udziałów w innej jednostce, mogą być odnoszone w koszty uzyskania przychodów w momencie ich poniesienia?
Podatnik pyta, czy świadcząc usługi sporządzania audytów energetycznych sklasyfikowane pod symbolem PKWiU 74.20.31-00.00. - usługi inżynierskie doradcze, będzie zobowiązana do rejestracji na potrzeby podatku od towarów i usług.
Strona w styczniu 2004 r. zawarła z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości umowę o udzielenie dotacji na realizację projektu: "Uzyskanie certyfikatu systemu jakości i bezpieczeństwa SSQMS w przemyśle motoryzacyjnym". W sierpniu 2004 r. przyznano Jednostce kwotę dotacji w wysokości 60% przewidywanych całkowitych kosztów. Na podstawie zawartej umowy firma niemiecka w maju 2004 r. wykonała w serwisie
Czy dotacja udzielona przez PARP na dofinansowanie uzyskania ceryfikatu jakości w wysokości 50% kosztówpodlega opodatkowaniu podatkiem VAT?