Interpretacja indywidualna z dnia 12 kwietnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.778.2023.3.MŻ
Transakcja zbycia składników majątkowych i alokowaniu ich do oddziału w Polsce.
Transakcja zbycia składników majątkowych i alokowaniu ich do oddziału w Polsce.
Ustalenie miejsca świadczenia i opodatkowania usług świadczonych na rzecz zagranicznych przewoźników lotniczych.
Brak opodatkowania na terytorium Polski sprzedaży towarów (dostawy towarów) do ABCD SA, nabywanych wcześniej w kraju trzecim i przemieszczanych do odbiorcy w kraju trzecim; objęcia kosztów transportu ponoszonych przez Spółkę kwalifikacją dla sprzedawanych towarów; prawo Wnioskodawcy do odliczenia podatku naliczonego, wynikającego z faktur zakupowych usług transportu, związanych ze sprzedażą towarów
W zakresie ukonstytuowania się zakładu w Polsce.
Czy rekompensaty wypłacone na podstawie zawartych porozumień mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.
Opodatkowanie podatkiem VAT świadczonych w ramach Projektu usług transportu pasażerskiego oraz prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki poniesione na realizację Inwestycji.
czy dochód Spółki ze świadczenia Usług transportowych oraz Działalności dodatkowej nie będzie podlegał w Polsce opodatkowaniu CIT.
Prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu zakupu usługi przewozu osób i bagażu środkami komunikacji miejskiej autobusowej oraz tramwajowej a także budowy, utrzymania i remontów torowisk tramwajowych.
opodatkowanie dopłaty otrzymanej przez Wnioskodawczynię w wyniku ugody oraz rozliczenie podatku należnego po zaprzestaniu działalności gospodarczej
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na zakup komputerów, serwera oraz platformy e-learningowej.
prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego od wydatków związanych z nabyciem usług w zakresie kontroli biletów w środkach komunikacji miejskiej
Uznanie sprzedaży gotowych zestawów cateringowych przez Wnioskodawcę na rzecz Franczyzobiorcy za usługę cateringową i miejsce jej opodatkowania oraz miejsce opodatkowania usługi transportowej.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku wystawiania faktur z zastosowaniem mechanizmu odwrotnego obciążenia lub z doliczoną stawką podatku.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony w związku z nabywanymi przez Miasto od Spółki usługami w ramach lokalnego transportu zbiorowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku obowiązku stosowania tzw. prewspółczynnika, o którym mowa w art. 86 ust. 2a ustawy, w celu ustalenia wartości podatku naliczonego podlegającego odliczeniu.
Zakwalifikowanie usług świadczonych na rzecz przewoźników mających siedzibę działalności gospodarczej lub stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej poza terytorium kraju jako usług będących częścią kompleksowej usługi obsługi naziemnej statków powietrznych, ich ładunków, pasażerów, załogi oraz opodatkowania tych usług.
Art. 31a ustawy ma zastosowanie, gdy podstawa opodatkowania jest wyrażona w walucie obcej skoro zatem cena usługi (tj. podstawa opodatkowania) wykazana na fakturze sprzedaży określona jest w złotych, to 31a ustawy nie ma tu zastosowania.
1. Czy otrzymane wynagrodzenie (rekompensata) z budżetu danej gminy stanowi obrót będący podstawą opodatkowania podatkiem od towarów i usług? 2. Czy Spółka powinna dokumentować obrót z tego tytułu fakturą VAT, czy wystarczy innym dokumentem księgowym np: notą księgową - obciążeniową?
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania rekompensaty za świadczone usługi.
Stawka podatku VAT dla usług pogrzebowych
Czy rekompensata, którą otrzyma Spółka od Gminy za świadczenie usług publicznych - wykonywania usług komunikacji miejskiej na terenie Gminy na wyrównanie kosztów działalności Spółki (pokrycia ujemnego wyniku finansowego netto wynikającego z różnicy poniesionych kosztów i przychodów) - Wariant II, stanowi w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych przychód, czy zmniejszenie kosztów uzyskania przychodów
W sytuacji niewykorzystania przez kontrahenta gwarantowanego przez spółkę wolumenu przewozów, biorąc pod uwagę w szczególności fakt pozostawania w dyspozycji do świadczenia usługi przewozu przez tabor X. S.A i wolę stron, aby tym tytułem spółka otrzymała kwoty wynagrodzenia, obciążenie kontrahenta winno zostać potraktowane jako płatności za usługę transportową podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT
Jaka jest prawidłowa stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych w latach 2009 2011 w zakresie usługi transportowej, wykonywanej za pomocą ciągnika rolniczego z jedną przyczepą o ładowności 3,5 tony?
Zakres skutków podatkowych otrzymania rekompensaty od gminy w związku ze świadczeniem usług publicznego transportu zbiorowego.