Jak rozliczyć przyznany bonus/premię pieniężną dotyczące WNT z poprzedniego roku
W zakresie zastosowania właściwego kursu dla przeliczenia kwot wyrażonych w walutach obcych w sytuacji dokonywania korekty przychodów
Moment powstania obowiązku podatkowego dla celów VAT z tytułu wykonania przez Wnioskodawcę usług na rzecz Dystrybutora przy założeniu, że usługi wykonywane przez Wnioskodawcę przyjmowane są przez Dystrybutora częściowo.
opodatkowanie/obowiązek wystawienia faktury
w zakresie: Czy dla potrzeb skorygowania podstawy opodatkowania poprzez zmniejszenie przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych kwoty wyrażone w walucie obcej w zbiorczych fakturach korygujących wystawianych przez Wnioskodawcę Wnioskodawca powinien przeliczać po średnim kursie Narodowego Banku Polskiego z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień wystawienia zbiorczej faktury korygującej
Czy dla potrzeb skorygowania podstawy opodatkowania poprzez zmniejszenie kosztu w podatku dochodowym od osób prawnych kwoty wyrażone w walucie obcej w zbiorczych fakturach korygujących (lub innych korygujących dokumentach księgowych) otrzymanych przez Wnioskodawcę Wnioskodawca powinien przeliczać po średnim kursie Narodowego Banku Polskiego z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień wystawienia
W zakresie dokumentowania udzielonych bonusów pieniężnych jak również w zakresie obniżenia podstawy opodatkowania oraz podatku należnego związanego z wypłatą bonusu pieniężnego.
Sposób dokumentowania wypłacanych bonusów pieniężnych oraz brak prawa do obniżenia podstawy opodatkowania i podatku należnego.
Uregulowania dotyczące wystawienia zbiorczej faktury korygującej.
Powstanie przychodu i moment jego powstania z tytułu otrzymania bonusu pieniężnego
Powstanie przychodu i moment jego powstania z tytułu otrzymania bonusu pieniężnego
Podatek od towarów i usług w zakresie wskazania, czy sposób dokumentowania wypłacanych należności za czynności (usługi) wymienione w umowie za pomocą faktur VAT jest prawidłowy i czy w związku z tym Wnioskodawca ma prawo dokonywać odliczenia podatku naliczonego z otrzymanych od Holdingu faktur.
1. Czy przyznane przez Spółkę bonusy pieniężne wypłacane Nabywcom pośrednim należy uznać za tzw. rabaty, o których mowa w art. 29a ust. 10 pkt 1 ustawy o VAT, które mogą zostać udokumentowane notą uznaniową wystawioną przez Spółkę? 2. Jeżeli odpowiedź na pierwsze pytanie będzie pozytywna, co powinna zawierać nota uznaniowa wystawiana przez Spółkę a dokumentująca przyznanie przez Nią Nabywcy pośredniemu
Opodatkowanie i sposób udokumentowania przyznanego bonusu pośredniego.
Interpretacja przepisów prawa podatkowego dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania i sposobu udokumentowania przyznanego bonusu pośredniego.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych związanych z udzieleniem Spółce bonusu pieniężnego.
Opodatkowanie wypłaconej premii pieniężnej oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych z tytułu rabatu centralnego jest nieprawidłowe oraz momentu korekty przychodu z ww. tytułu.
Kwalifikacja otrzymanego rabatu pośredniego jako przychodu oraz momentu kwalifikacji.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych na z tytułu świadczenia usług reklamowych i marketingowych (premie pieniężne, rabaty pośrednie)
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego przy nabyciu towarów.
Prawidłowość wystawiania faktury korygującej dokumentującej udzielony rabat dotyczący wszystkich dostaw w danym okresie oraz prawa do pomniejszenia kwoty podatku należnego.
Dot. dokumentowania Bonusów przyznawanych i wypłacanych Aptekom/Pośrednikom i podmiotom reprezentującym Apteki.