Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 12.01.2017, sygn. 0461-ITPP1.4512.885.2016.1.KM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. 0461-ITPP1.4512.885.2016.1.KM
Opodatkowanie i sposób udokumentowania przyznanego bonusu pośredniego.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 28 września 2016 r. (data wpływu 14 listopada 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania i sposobu udokumentowania przyznanego bonusu pośredniego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 listopada 2016 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania i sposobu udokumentowania przyznanego bonusu pośredniego.
W złożonym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem VAT. W ramach działalności prowadzi sprzedaż detaliczną w sklepach m.in. żywności, napojów i wyrobów tytoniowych.
Wnioskodawca będzie otrzymywał premie pieniężne pośrednie, które po spełnieniu przez Wnioskodawcę, określonych warunków (np. zakupie określonej liczby towarów od dostawców/usługodawców lub poprzez dany kanał dystrybucji w danym okresie rozliczeniowym), przelewane będą przez producenta na rachunek Wnioskodawcy.
Premie pieniężne pośrednie przelewane będą na rzecz Wnioskodawcy bezpośrednio od producenta towarów, który nie jest dostawcą towarów dla Wnioskodawcy, gdyż dane towary nabywane będą przez Wnioskodawcę od hurtowni zajmujących się ich dystrybucją.
W konsekwencji premia pieniężna pośrednia (rodzaj premii) zdefiniowany w umowach pomiędzy Wnioskodawcą a producentem (od którego Wnioskodawca nie jest bezpośrednim odbiorcą towarów) stanowić będzie de facto świadczenie pieniężne należne Wnioskodawcy, które będzie miało charakter jedynie motywujący do zwiększonych zakupów towarów produkowanych przez danego producenta.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right