Interpretacja indywidualna z dnia 22 października 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.643.2021.2.AC
skutki podatkowe zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu użytkowego
skutki podatkowe zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu użytkowego
Kwota uzyskana z tytułu sprzedaży opisanej we wniosku działki zabudowanej budynkiem warsztatowym stanowi dla Wnioskodawcy przychód ze źródła, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy, tj. z pozarolniczej działalności gospodarczej. Dochodem ze sprzedaży ww. opisanej działki zabudowanej budynkiem będzie różnica pomiędzy przychodem z odpłatnego zbycia przedmiotowej nieruchomości, a wartością początkową
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów
Czy Spółka może uznać nieumorzoną wartość likwidowanej sieci wodociągowej, w tym dokonywane przez trwałe odłączenie odcinka sieci od funkcjonującego środka trwałego za koszty uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 i art. 16 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)
Czy wartość netto likwidowanych nie w pełni umorzonych środków trwałych należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów działalności zwolnionej czy też opodatkowanej podatkiem dochodowym od osób prawnych (PDOP")?
Czy wartość netto likwidowanych nie w pełni umorzonych środków trwałych należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów działalności zwolnionej czy też opodatkowanej podatkiem dochodowym od osób prawnych (PDOP")? (pytanie 1, zdarzenie przyszłe)
Czy wynik (odpowiednio dochód lub stratę) z tytułu odpłatnego zbycia środków trwałych w pełni lub nie w pełni umorzonych, stanowi dochód korzystający ze zwolnienia, czy też jest opodatkowany PDOP na zasadach ogólnych?
W którym momencie Spółka powinna ująć w ciężar kosztów uzyskania przychodów straty powstałe w wyniku likwidacji linii energetycznych bądź ich części? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)
Czy moment postawienia środka trwałego lub jego części w stan likwidacji dokumentowany sporządzeniem dokumentu LT jest momentem, w którym dla celów podatkowych Spółka powinna dokonać usunięcia środka trwałego z ewidencji lub też korekty jego wartości początkowej w przypadku likwidacji jego części? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)
Czy odpisy amortyzacyjne od środków trwałych, których stwierdzono niedobór, stanowią koszt uzyskania przychodów do miesiąca, w którym stwierdzono ich niedobór (tj. łącznie z odpisem amortyzacyjnym za ten miesiąc)?(pytanie oznaczone we wniosku jako Nr 1)
1) Czy, pomimo czasowego nieużywania nieruchomości przeznaczonych do najmu, dzierżawy bądź sprzedaży, Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów podatkowych dokonywane odpisy amortyzacyjne? 2) Czy odpisy amortyzacyjne od budowli i budynków, które nie zostały zaliczone do kosztów uzyskania przychodów mogą być uznane za koszty w momencie zbycia lub przekazania tych nieruchomości w najem czy dzierżawę bądź sprzedaży
1) Czy, pomimo czasowego nieużywania nieruchomości przeznaczonych do najmu, dzierżawy bądź sprzedaży, Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów podatkowych dokonywane odpisy amortyzacyjne? 2) Czy odpisy amortyzacyjne od budowli i budynków, które nie zostały zaliczone do kosztów uzyskania przychodów mogą być uznane za koszty w momencie zbycia lub przekazania tych nieruchomości w najem czy dzierżawę bądź sprzedaży
Czy, pomimo czasowego nieużywania nieruchomości przeznaczonych do najmu, dzierżawy bądź sprzedaży, Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów podatkowych dokonywane odpisy amortyzacyjne?Czy odpisy amortyzacyjne od budowli i budynków, które nie zostały zaliczone do kosztów uzyskania przychodów mogą być uznane za koszty w momencie zbycia lub przekazania tych nieruchomości w najem czy dzierżawę bądź sprzedaży
Czy możliwe jest zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od budynków zakwalifikowanych do sprzedaży i aktualnie niewykorzystywanych oraz od budynków niewykorzystywanych, ale nie zakwalifikowanych do sprzedaży?
Spółka skierowała do organu podatkowego zapytanie, czy zasadne jest dzielenie środków trwałych wykorzystywanych wcześniej w działalności gospodarczej na użytkowane, trwale wycofane lub czasowo wycofane z użytkowania?
Spółka skierowała do organu podatkowego zapytanie, czy zasadne jest kontynuowanie odpisów amortyzacyjnych zaliczanych jako koszty uzyskania przychodu w odniesieniu do środków trwałych wyłączonych czasowo z produkcji, nawet jeśli przerwa w ich użytkowaniu trwa dłużej niż 12 miesięcy?
Wobec przedstawionego we wniosku stanu faktycznego, Spółka skierowała do organu podatkowego zapytanie, czy zasadne jest zaprzestanie zaliczania do kosztów uzyskania przychodu odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych (trwale wycofanych z użytkowania)?
czy wartość niezamortyzowana rozbieranego budynku zwiększa wartość początkową budynku budowanego na jego miejscu, czy też czy stanowi ona koszty operacyjne wykazywane w rozliczeniu podatkowym jako koszt uzyskania przychodu na bieżąco tzn. w momencie odpisania niezamortyzowanej wartości budynku?